Porażka zielonych

19-05-2013, 11:56 Sandra Hajduk

Grunwald Ruda Śląska zmierzył się na wyjeździe z Zielonymi Żarki. Ekipa z Rudy Śląskiej musiała uznać wyższość niżej notowanego rywala, który wygrał 2:0.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. Problemy Grunwaldu zaczęły się w drugiej części spotkania, a dokładniej w 64 minucie. Wtedy to Jarczyk został ukarany drugą żółtą kartką. W konsekwencji musiał on opuścić boisko, a Grunwald kończył spotkanie w osłabieniu. W dodatku sędzia podyktował rzut wolny. Do piłki podszedł zawodnik gospodarzy i ładnym uderzeniem umieścił piłkę tuż pod poprzeczką bramki strzeżonej przez Lamliha. W ten sposób gospodarze objęli prowadzenie. Grając w liczebnej przewadze z czasem zdołali je powiększyć. W 83 minucie wyszli z kontrą. Długim podaniem został wypuszczony zawodnik Zielonych, znalazł się on w sytuacji sam na sam z Lamlihem i zachowując trzeźwość umysłu przelobował bramkarza Grunwaldu, dając tym samym swojemu zespołowi bezpieczną, dwubramkową przewagę. Do końca spotkania nic się już nie zmieniło i trzy punkty zostały w Żarkach.

Zieloni Żarki – Grunwald Ruda Śląska 2:0 (0:0)

Grunwald Ruda Śląska: Lamlih - Oswald, Jarczyk (kpt), Lecki - Szpoton, Maciongowski - M.Brzozowski, Dreszer, Szczypior - Kot, Ciołek
Rezerwa: Bolik - Simon, Kucharz, J.Brzozowski, Stawowy, Gruchalski, Lein
Trener: Wawoczny