Porażka z Sarmacją

12-06-2013, 22:16 Sandra Hajduk

W środę Slavia Ruda Śląska przegrała przed własną publicznością z Sarmacją Będzin 1:2.

Slavia rozpoczęła to spotkanie bez kilku podstawowych zawodników w pierwszym składzie. W tej części gry to Sarmacja wypracowywała sobie bardzo dobre sytuacje podbramkowe. Kilkukrotnie piłka dosłownie o centymetry mijała bramkę strzeżoną przez Frankego. W 30 minucie po akcji trzech na trzech zawodnicy Sarmacji zdołali przechytrzyć obronę gospodarzy i uderzeniem na dłuższy słupek pokonali bramkarza Slavii. Pięć minut później dobre podanie otrzymał wybiegający zza pleców obrońców Witor. Jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem zamiast na strzał zdecydował się on wycofać piłkę i nic z tej akcji nie wyszło.

W drugiej połowie, po błędach obrony, goście zdołali podwyższyć swoje prowadzenie do dwóch bramek. Gra gospodarzy wyglądała lepiej, gdy na boisku zameldowało się kilku zawodników z podstawowego składu. W 72 minucie Slavia zdołała strzelić bramkę kontaktową – po akcji piłkę w bramce umieścił głową Szaruga. Niewiele zabrakło do tego, by gospodarze doprowadzili do wyrównania, ale po uderzeniu głową Meta piłka odbiła się od poprzeczki, a Zalewski mimo kilku dogodnych sytuacji nie zdołał umieścić futbolówki w bramce i trzy punkty pojechały do Będzina.

Slavia Ruda Śląska – Sarmacja Będzin 1:2

Slavia Ruda Śląska: Franke - Goczoł, Szaruga, Skorupski, Pawlak - Bocian, Rejmanowski M., Koseła, Rejmanowski T., Moritz – Witor.

Zmiany: Zalewski, Met, Piecha, Gancarczyk

Trener: Roman Cegiełka