Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Porażka z beniaminkiem

08-09-2013, 00:14 Sandra Hajduk

Znów nie zdołała zdobyć chociażby punktu drużyna Jastrzębia Bielszowice. Ekipa z Rudy Śląskiej podejmowała w sobotę na własnym boisku Tęczę Błędów. Chociaż przez większość spotkania utrzymywał się bezbramkowy remis to w końcówce meczu goście zdołali wbić piłkę do siatki.

 

Beniaminek od początku ambitnie walczył. Cały czas jednak dobrze między słupkami spisywał się Bechta, co pozwoliło do końca pierwszej połowy meczu zachować bielszowiczanom czyste konto. Zawodników Jastrzębia stać było wyłącznie na zrywy. Na początku spotkania w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Foryś, ale uderzył on prosto w golkipera. W końcówce ładnym strzałem z dystansu popisał się Łukasik, jednak poradził sobie z tym bramkarz Tęczy.

 

W drugiej połowie spotkania znów do groźnych akcji dochodzili piłkarze Tęczy, jednak wynik ponownie nie zmieniał się za sprawą bardzo dobrze interweniującego Bechty. W końcówce bielszowiczanie odrobine przyspali. Zawodnik gości, znajdując się ramię w ramię z Mikułą oddał strzał. Piłkę złapał Bechta, ale po chwili ją wypuścił. Golkiper Jastrzębia chciał naprawić swój błąd i złapać futbolówkę, próbował ją też wybić Mikuła. Jednak gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta – piłkę zdołał w końcu kopnąć zawodnik przyjezdnych i wpadła ona do bramki, pozbawiając tym samym zawodników Jastrzębia nadziei na zdobycie pierwszego w tym sezonie punktu.

 

Jastrząb Bielszowice – Tęcza Błędów 0:1

Jastrząb Bielszowice: Bechta – Skudlik, Mikuła, Janiak, Henisz, Sikora, Kubiak, Kaczmarek, Foryś, Łukasik, Hajduga

Trener: Jacek Janiak


Komentarze