Porażka na koniec rundy

17-12-2012, 16:06 Sandra Hajduk

Nie przełamali złej passy futsaliści Gwiazdy, którzy w sobotni wieczór przegrali przed własną publicznością z Remedium Pyskowice. Tym samym rudzianie z dorobkiem pięciu punktów kończą pierwszą rundę na jedenastym miejscu w tabeli. Na swoim koncie mają oni jedno zwycięstwo, dwa remisy i osiem porażek.

Wracający między słupki po kontuzji trener Rafał Krzyśka miał w pierwszej połowie spotkania pełne ręce roboty. I chociaż udało mu się wybronić pierwsze uderzenie gości to później dwukrotnie był zmuszony do wyciągnięcia piłki z własnej bramki – najpierw w dziewiątej minucie pokonał go Tomasz Starowicz, później w 14 Tomasz Misiak.

W drugiej połowi lepiej wyglądała gra rudzian. Najpierw mocnym strzałem pod poprzeczkę próbował zaskoczyć bramkarza Remedium Szymon Łuszczek. Chwilę później z pierwszej piłki tuż obok słupka uderzył Bartosz Siadul. Paradoksalnie to przyjezdni wówczas zdobili trzeciego w tym spotkaniu gola. Piłka przeleciała po ręce Krzyśki, zatańczyła na linii bramki po czym się do niej wpadła. Rudzianie odpowiedzieli na tę sytuację dwie minuty później. Podanie Bartosza Siadula wykorzystał Ariel Piasecki, który z dystansu pokonał bramkarza gości. Remedium nie pozostało jednak dłużne W 29 minucie po rozegraniu rożnego Krzyśkę pokonał Tomasz Stasiak podwyższając prowadzenie swojej drużyny na 1:4. W Gwieździe na listę strzelców po raz kolejny wpisał się Piasecki, ale przyjezdni nie pozostawili rudzianom złudzeń i to do nich należało ostatnie zdanie. W 39 minucie do pustej bramki trafił Tomasz Wolny przypieczętowując wygraną swojego zespołu na 2:5.

Gwiazda Ruda Śląska – Remedium Pyskowice 2:5 (0:2)

Gwiazda Ruda Śląska: Rafał Krzyśka, Michał Widuch, Daniel Mężyk - Marek Bugański, Wojciech Działach, Adam Jonczyk, Jacek Hewlik, Szymon Łuszczek, Bartłomiej Noga, Ariel Piasecki, Mateusz Krzemiński, Bartosz Siadul, Michał Słonina.

Trener: Rafał Krzyśka