Porażka na inaugurację

12-04-2023, 08:27 Dawid Kosmalski

W swoim pierwszym oficjalnym meczu w 2023 roku Gryfy Ruda Śląska przegrały z Miedziowymi Lubin 5:66 (5:15). Wynik ten oznacza, iż rudzcy rugbyści nadal są bez zwycięstwa w II lidze.

Podopieczni Marcina Greinerta wyrównaną walkę toczyli tylko w pierwszej połowie, którą nieznacznie przegrali 5:15. W drugiej odsłonie na boisku przewagę zaprezentowali już tylko Miedziowi, dominując w każdym elemencie gry. Styl i ospałość Gryfów w drugiej połowie meczu nie najlepiej wróżą na starcie wiosennej rundy.

W Lubinie Gryfy zagrały w składzie: M. Teperek, D. Szywalski, Ł. Drab, D. Szombara, J. Krupiński, I. Poghorzalskiy (J. Muc), D. Chege, K. Gładkowski, M. Zabiegała, M. Opondo (K. Jankowski), P. Kołodziej, P. Woźniak (G. Jankowski), M. Hutny (D. Pabisiak), K. Stempin. Jedyne punkty dla rudzian z przyłożenia zdobył Mykeltie Opondo.

Przed Gryfami dużo pracy, ale okazja do pokazania się z lepszej strony będzie już w najbliższą sobotę. 15 kwietnia o godz. 15 na Burloch Arenie im. Grażyny Dziedzic rudzianie zagrają z rezerwami Budowlanych Lublin. Gryfy będą mogły zrewanżować się za jesienną porażkę 15:49 (7:36).