Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Porażka mimo walki

21-10-2012, 13:33 Sandra Hajduk

GKS Wawel Wirek Ruda Śląsk - RKS Grodziec 0:1

Mecz zaczął się dla rudzian od sporej dawki szczęścia. W drugiej minucie spotkania między dwóch obrońców Wawelu wszedł napastnik Grodźca i uderzył piłkę tak, że ta odbiła się ona od łączenia słupka z poprzeczką po czym wylądowała tuż przed linią bramki. Po kilku akcjach gości piłkarzom Wawelu udało się w końcu dojść do głosu. W 13 minucie Lokaj wypuszczony przez Zawiszę strzelił na długi słupek, ale piłka przeleciała obok bramki. Chwilę później odpowiedzieli goście, jednak strzał jednego z zawodników z Grodźca został zablokowany przez Majnusza. Następnie dużo było gry w środku boiska. W 38 minucie po strzale z pola karnego prowadzenie objęli goście i taki stan rzeczy utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Wawel dobrze rozpoczął drugą połowę spotkania. Przed kilkoma okazjami stanął Grzegorz Kałużny, jednak albo jego uderzenia były za lekkie albo w ogóle nie udało mu się wykończyć akcji strzałem. W 54 minucie spotkania w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Zawisza, ale potknął się on w polu karnym i nie zdołał oddać strzału na bramkę przyjezdnych. Później ładny strzał z dystansu oddał zawodnik gości. Od 73 minuty Grodziec grał w dziesiątkę. Mimo tego mógł on podwyższyć prowadzenie, ale po strzale jednego z zawodników z pierwszej piłki futbolówka przeleciała minimalnie nad bramką. W doliczonym czasie gry głową nad poprzeczką uderzył Lokaj zaś strzałem z dystansu obok bramki piłkę posłał Appel. Pomimo liczebnej przewagi rudzianom nie udało się strzelić gola i musieli oni uznać wyższość lidera.

Wawel: Gomoluch - Lein (72' Koś), Grzywa, Buchcik (72' Wójcik), Kałużny K. - Wilczek, Matuszczyk - Majnusz P. (46' Mol), Kałużny G., Zawisza (60' Appel) – Lokaj

Trener: Piotr Buchcik


Komentarze