Porażka Gwiazdy w meczu domowym

23-02-2022, 19:58 Dawid Kosmalski

Gwiazda Ruda Śląska przegrała we własnej hali z AZS UEK Kraków 6:7 (2:3). Tym samym rudzianie spadli na 6. miejsce w tabeli pierwszej ligi futsalu.

Od pierwszych minut niedzielnego spotkania (20.02) byliśmy świadkami wyrównanego pojedynku. Goście wyszli na prowadzenie już w 24. sekundzie spotkania, na co Gwiazda odpowiedziała wyrównującym golem Pawła Grzywaczewskiego w 4. minucie. Potem padł efektowny gol krakowian na 1:2 – zawodnik AZS-u Marcin Czech popisał się strzałem z pierwszej piłki. Gwiazda natomiast wyrównała po ładnej kombinacyjnej akcji po obwodzie. Do przerwy rudzianie przegrywali 2:3, a ostatnią bramkę w tej części gry stracili po kontrze, którą wykończył Mikołaj Pyś.

Pauza dobrze zrobiła futsalistom Gwiazdy, którzy w dwie minuty po wznowieniu gry pierwszy raz wyszli na prowadzenie. Najpierw do remisu doprowadził Sylwester Gładkowski, a potem indywidualną akcją popisał się Maciej Małek. Goście nie pozostawali dłużni. Odrobili straty, po czym wyszli na prowadzenie, na co również potrzebowali zaledwie dwóch minut. Przy stanie 4:6 na boisko wszedł Michał Tkacz, który już w jednej z pierwszych swoich akcji zdobył bramkę kontaktową. AZS jednak na minutę przed końcem ponownie podwyższył prowadzenie dzięki trafieniu Grzegorza Chlebdy, co sprawiło, że krakowianie byli już pewni zwycięstwa. W ostatniej akcji meczu deficyt bramkowy zmniejszył Jagodziński, ale na walkę o wyrównanie zabrakło już czasu.

Gwiazda Ruda Śląska – AZS UEK Kraków 6:7 (2:3)
Grzywaczewski 3’, Jagodziński 13’, 39’, Gładkowski 20’, Małek 22’, Tkacz 35’ – Urbaniec 1’, Czech 12’, Pyś 19’, 28’, Grzywaczewski 34’ (sam.), Serafin 29’, Chlebda 39’.
Żółte kartki: Gładkowski – Czech.

Gwiazda (pierwsza piątka): Bogdziewicz – Siadul, Dynek, Małek, Gładkowski.
AZS (pierwsza piątka): Pruś – Pyś, Czech, Urbaniec, Ptak.