Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Porażka Gryfów w Warszawie

15-05-2018, 14:21 KS Rugby Ruda Śląska

Mecz czwartej kolejki I ligi rugby rudzcy zawodnicy rozegrali w Warszawie z AZS AWFem. Obydwa zespoły w poprzednim sezonie grały w grupie mistrzowskiej II ligi, ale teraz walczą o wydostanie się z dołu tabeli I ligi.

Dużo lepiej mecz rozpoczęli gospodarze, zdobywając szybkie dwa przyłożenia  w pierwszych minutach, i zaraz potem kolejne dwa w momencie gdy rudzianie grali  w osłabieniu po żółtej kartce dla Łukasza Fury. Goście nie nadążali w obronie i często w prostych sytuacjach tracili piłkę. W pierwszej połowie tylko raz byli w pobliżu pola punktowego rywali, tracąc aż pięć przyłożeń, wyglądało to tak, jakby nie dojechali mentalnie na pierwszą część gry.

W drugiej połowie gra była już zdecydowanie bardziej wyrównana, gospodarze wysoko prowadząc oddali trochę inicjatywę Gryfom, którzy coraz częściej mieli piłkę  w posiadaniu. Przyłożenie zdobyte przez Marcela Frątczaka dodało im jeszcze animuszu. Jednak mimo, iż gra toczyła się na połowie gospodarzy, to odpowiadali oni często zabójczymi szarżami i wybijali z głowy marzenia o korzystniejszym wyniku rudzianom. Ostanie słowo w meczu należało jednak do Gryfów, w ostatniej akcji przyłożenie zdobył Patryk Frątczak.

W najbliższą sobotę o 17:00 na Burloch Arenie Gryfy podejmą Legię Warszawa, zwycięstwo pozwoli im opuścić ostatnie miejsce w tabeli, ale porażka pogrąży ich na dnie. Będzie to ostatni mecz pierwszej rundy w I lidze, po której zacznie się runda rewanżowa.

AZS AWF Warszawa - KS Rugby Ruda Śląska 60:12 (36:0)

Punkty dla Gryfów: Frątczak Marcel 5 pkt.  (1P), Frątczak Patryk 5 pkt. (1P), Krzysztof Skubik 2 pkt. (1pd)

Skład Gryfów: Frątczak Patryk, Fura Łukasz, Krupiński Jakub, Pastuszka Łukasz, Muc Jan, Sikora Mateusz (Kołodziej Patryk), Majchrzak Szymon, Frątczak Marcel (Pyrek Marcin), Skubik Krzysztof, Mucha Marcin, Dudzic Michał, Mańkowski Dawid, Marzec Paweł, Kiełbania Kamil, Chege Danson. Trener: Mariusz Świerczyński.

 

 Tabela I ligi

 

 

M

W

R

P

P

Bilans

Bonus

1.

Wataha Zielona Góra

4

3

0

1

15

137-87

3

2.

Sparta Jarocin

4

3

0

1

15

119-73

3

3.

Arka Rumia

4

3

0

1

15

109-82

3

4.

AZS AWF Warszawa

4

2

0

2

12

116-53

4

5.

Legia Warszawa

4

1

0

3

4

66-114

0

6.

K.S. Rugby Ruda Śląska

4

0

0

4

0

49-187

0

 

 W tę samą, minioną sobotę (12.05.) Diablice zagrały w przedostatnim turnieju Mistrzostw Polski tego sezonu w Lubinie. Podobnie jak w poprzednich turniejach zajęły                      6 miejsce, nie radząc sobie z drużyną ASZ AWF Warszawa, która po ostatnim turnieju                        w  Rudzie Śląskiej spadła z Ekstraligi.

Wyniki I ligi:

Miedziowe Lubin v AZS AWF Warszawa                                        14:17

AZS AWF Warszawa v K.S. DIABLICE RUGBY Ruda Śląska      24:5

Miedziowe Lubin v Diablice Ruda Śląska                                        24:12

AZS AWF Warszawa v Miedziowe Lubin                                        34:7                           

K.S. DIABLICE RUGBY Ruda Śląska v Miedziowe Lubin              27:7

AZS AWF Warszawa v K.S. DIABLICE RUGBY Ruda Śląska      21:21

Turniej wygrały Biało-Zielone Ladies Gdańsk, w finale pokonując Black Roses Poznań  19:7.

Skład Diablic: Urszula Hojeńska, Aleksandra Wręczycka, Natalia Gliwińska, Nicole Pospieszczyk, Sylwia Przygoda, Agata Sikora, Stella Klinner-Hadelka, Sylwia Łuksik, Kinga Karlińska, Oliwia Gołuch, Martyna Cebula. Trener Aleksander Oleszczuk.

W klasyfikacji generalnej MP, przed ostatnim turniejem (Gdańsk, 02.06. br.) gdańszczanki wyprzedzają poznanianki o 3 punkty, praktycznie zapewniając sobie kolejny,                        8 tytuł mistrzowski. Diablice podobnie jak rok temu, zakończą rozgrywki na 6 miejscu.


Komentarze