Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Ponad setka na stoku

05-03-2012, 11:56 Administrator WR

Sara Stańczyk i Szymon Skoczyński – to mistrzowie Rudy Śląskiej 2012 roku w narciarstwie alpejskim w kategorii Open, czyli bez podziału na kategorie wiekowe. Sara i Szymon uzyskali najlepsze czasy łączne dwóch przejazdów. Narciarze rywalizowali na Stożku już po raz piętnasty.

Do udziału w imprezie zgłosiło się 140 amatorów białego szaleństwa, ale w szranki rywalizacji ostatecznie stanęło 101 rudzian. – Być może niektórych zniechęciły do startu trudne warunki jakie w sobotę panowały na zmrożonym stoku Stożka – mówi Aleksandra Poloczek z MOSiR-u.


Nic nie było jednak w stanie zmącić dobrego nastroju i rodzinnej atmosfery wśród uczestników. A tych podzielono na 12 kategorii wiekowych oraz dwie kategorie snowboardowe.


Nowością w porównaniu do ubiegłych edycji mistrzostw były nagrody. Najlepsi narciarze i snowboardziści zamiast tradycyjnych pucharów otrzymali z rąk Prezydent Miasta Grażyny Dziedzic i dyrektora MOSiR-u Zygmunta Grzybka narty w kolorach złotym, srebrnym i brązowym.


„Wiadomości Rudzkie” były patronem medialnym imprezy.


 

Zwycięzcy poszczególnych kategorii XV Mistrzostw Rudy Śląskiej w Narciarstwie Alpejskim.

Alan Borkowy (szkraby, 2004 i młodsze), Łukasz Miller (młodzicy 2000 – 2003), Sara Stańczyk (kadetki 1996 – 99), Magdalena Morys (juniorki), Jolanta Klafczyńska (seniorki), Jolanta Borkowy (masters I kobiety), Jolanta Tałady (masters II kobiety), Michał Nawrot (kadeci), Rafał Rzaczek (juniorzy), Szymon Skoczyński (seniorzy), Tomasz Gawarecki (masters I mężczyźni), Roman Ciołek (masters II mężczyźni), Tadeusz Domżalski (snowboard mężczyźni), Sylwia Mol (snowboard kobiety).

 


Komentarze