Pokonali wicelidera

04-05-2013, 21:23 Sandra Hajduk

Grunwald Ruda Śląska zmierzył się w sobotę na wyjeździe z wiceliderem – Zagłębiakiem Dąbrowa Górnicza. Gospodarze musieli uznać wyższość ekipy z Rudy Śląskiej – przegrali 1:2, a zieloni wywieźli z terenu rywala cenne trzy punkty.

Grunwald mógł objąć prowadzenie już w pierwszej minucie spotkania. Wówczas to sędzia podyktował rzut karny, jednak strzał Kota został wybroniony przez bramkarza gospodarzy. Kot zdołał zrehabilitować się w 36 minucie – jego gol pozwolił na objęcie prowadzenia zielonym. W końcówce pierwszej połowy szansę na podwyższenie miał Maciongowski, ale znajdując się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy strzelił prosto w golkipera.

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania, po zamieszaniu w polu karnym, do bramki zielonych trafił zawodnik gospodarzy, doprowadzając tym samym do remisu. W 68 minucie podanie Kota zdołał wykorzystać Ciołek, dając prowadzenie Grunwaldowi. Wynik 1:2 utrzymał się do końca spotkania i zieloni mogli cieszyć się z cennego zwycięstwa.

Zagłębiak Dąbrowa Górnicza – Grunwald Ruda Śląska 1:2 (0:1)

Grunwald Ruda Śląska: Lamlih - Oswald, Jarczyk (kpt), Łęcki - Stawowy, Maciongowski, Szpoton, Szczypior, Dreszer - Kot, Ciołek

Rezerwa: Bolik - J. Brzozowski, Poprawa, Szczygieł, Lein, Zuga, Simon

Trener: Wawoczny