Pokaźne zwycięstwo

27-04-2013, 23:50 Sandra Hajduk

Gwiazda Ruda Śląska rozgromiła w sobotę na własnym parkiecie GKS Tychy 8:2.

Ekipa z Rudy Śląskiej objęła prowadzenie już w 35 sekundzie spotkania, po celnym uderzeniu Łuszczka. Mimo wielu okazji Gwiazdy, kolejna bramka padła osiem minut później i to na rzecz gości – z dystansu do bramki strzeżonej przez Krzyśkę wpakował piłkę zawodnik GKS-u. W 13 minucie podanie Omylaka wykorzystał Zabłocki i Gwiazda znów wyszła na prowadzenie. I tym razem jednak goście zdołali doprowadzić do remisu – ponownie umieszczając piłkę w bramce Gwiazdy strzałem z dystansu. Niecałe cztery minuty przed końcem pierwszej części gry do bramki tyszan znów trafił Łuszczek i Gwiazda schodziła na przerwę wygrywając 3:2.

W drugiej połowie spotkania na boisku dominowali gospodarze. Goście, borykający się z problemami kadrowymi, w zasadzie nie istnieli. Na listę strzelców wpisali się kolejno: Łuszczek, Zabłocki, Bugański, Martyn i Jonczyk, a spotkanie zakończyło się pokaźnym zwycięstwem Gwiazdy.

Gwiazda Ruda Śląska - GKS Tychy 8:2 (3:2)

Gwiazda Ruda Śląska: Rafał Krzyśka, Daniel Mężyk - Marek Bugański, Adam Jonczyk, Paweł Martyn, Szymon Łuszczek, Mateusz Omylak, Ariel Piasecki, Mateusz Krzymiński, Adrian Zabłocki, Bartosz Siadul, Krzysztof Piskorz. Trener: Rafał Krzyśka.