Pogonili Pogoń

03-02-2013, 00:16 Sandra Hajduk

Koszykarze KU AZS Politechniki Częstochowskiej wygrali z Pogonią Ruda Śląska 63:79 i tym samym zapewnili sobie awans do rozgrywek ogólnopolskich.

Już od pierwszej kwarty widać było, że koszykarze z Częstochowy będą wymagającymi rywalami. Dobrze spisywali się oni w ataku, a także skutecznie bronili dostępu do własnego kosza. Dzięki temu sukcesywnie zwiększali swoją przewag – w pierwszej kwarcie zdobyli sześć, a w drugiej trzy punkty więcej niż rudzianie. Na przerwę schodzili prowadząc 30:39.

W trzeciej kwarcie inicjatywę przejęli rudzianie. Dziewięć punktów i cztery zbiórki zaliczył Adam Wilkin, trzy razy piłkę odbierał rywalom Jakub Modrzyński. Dzięki takiej postawie Pogoń zmniejszyła stratę do sześciu punktów (47:53).

W czwartej kwarcie rudzianie, podobnie jak w pierwszej części gry, popełniali sporo błędów. Ich rzuty były niecelne. Bez problemów za to do kosza trafiali goście, którzy zdobyli w ostatniej kwarcie dziesięć punktów więcej niż ekipa z Rudy Śląskiej. Tym samym wygrali oni spotkanie 63:79.

Pogoń Ruda Śląska - KU AZS Politechnika 63:79 (16:22, 14:17, 17:14, 16:26)

KS Pogoń: Patryk Jeleń 6, Paweł Kłosek 0, Dawid Kuczera 7, Michał Pierściński 0, Paweł Mol 5, Jakub Modrzyński 10, Mateusz Ogrodnik 0, Adam Wilkin 20, Mateusz Bobrowski 2, Przemysław Tomecki 4, Robert Łapot 9.