Pogoń z porażką u siebie

09-02-2023, 14:27 Dawid Kosmalski

Pogoń Ruda Śląska przegrała 84:86 (19:27, 25:19, 16:23, 24:17) z MKKS Rybnik w ostatnim domowym spotkaniu III ligi mężczyzn. Rozegrany w środę (1.02) mecz był jednocześnie okazją do złożenia podziękowań Mikołajowi Maślance, który po 12 latach pełnienia funkcji prezesa klubu ustąpił miejsca Arkadiuszowi Kaczmarkowi.

Lepiej w spotkanie weszli goście, którzy rozpoczęli zdobywanie punktów od celnego rzutu „za 3”. Pierwsze punkty dla Pogoni zdobył natomiast Mateusz Respondek, który był najskuteczniejszym zawodnikiem w całym spotkaniu. Rybniczanie szybko wypracowali sobie przewagę, która na koniec pierwszej kwarty wyniosła osiem punktów, co było efektem lepszej skuteczności, a także dobrej gry pod własnym koszem. W drugiej kwarcie Pogoń zagrała agresywniej w obronie, co przełożyło się na wynik 44:46 przed zmianą stron.

W trzeciej kwarcie rudzianie po raz pierwszy wyszli na prowadzenie, co trwało jednak bardzo krótko – goście szybko przejęli inicjatywę i znów powiększyli przewagę do dziewięciu punktów. Emocjonująco przebiegła końcówka spotkania, w której Pogoń była niezwykle blisko doprowadzenia do remisu, ale w decydujących momentach zabrakło skuteczności. Przy stanie 82:84 goście przejęli piłkę pod własnym koszem, co zmusiło rudzian do faulu. Dwa trafione rzuty osobiste gości sprawiły, że kolejny celny rzut Radosława Pyploka na 17 sekund przed końcową syreną jedynie przedłużył nadzieję. Pogoni udało się przejąć piłkę, ale ostatnia akcja meczu w wykonaniu Cypriana Błaszczyka nie przyniosła punktów i gospodarze zeszli z parkietu z porażką.

Pogoń Ruda Śląska – MKKS Rybnik 84:86 (19:27, 25:19, 16:23, 24:17)