Zapaśnicy z medalami

18-10-2017, 11:21 Agnieszka Lewko

W minioną sobotę (14.10) w Katowicach odbył się Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy Jana Czai w stylu klasycznym. W turniej wzięły udział kluby z całej Polski oraz dwa kluby z Czech. Nie zabrakło również klasyków z rudzkiej Pogoni. Podopieczni trenera Artura Kasprzaka zdobyli 8 medali a w klasyfikacji drużynowej zajęli 6 miejsce. Wyniki:

Grupa wiekowa dzieci:  srebro zdobył Szymon Olbrys, brązowe medale wywalczyli: Julian Bzdyra, Dominik Matuszewski oraz Piotr Tabaszewski. Grupa wiekowa młodzicy: srebro zdobyli Dorian Bzdyra (66 kg) i Szymon Brzeziński (85 kg). Brązowe medale wywalczyli natomiast: Wiktor Zimny (38 kg) oraz Rafal Bzdyra (59 kg).

Z dorobkiem trzech brązowych medali Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-23 w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet, wrócili z Osielska również  zawodnicy i zawodniczki rudzkiej Slavii. Na najniższym stopniu podium w swoich kategoriach wagowych stanęli: Bartosz Szałowski (57 kg), Daria Szymeczko (58 kg) i Arkadiusz Orłowski (97 kg).