Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Pogoń z brązem

23-07-2018, 11:00 Agnieszka Lewko

Brązowy medal w stylu wolnym podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Teresinie zdobył Aleksander Wojtachnio. Zawodnik rudzkiej „Pogoni” po raz kolejny udowodnił na co go stać. Brąz wywalczył w kategorii 97 kg. Rudzianin zmierzył się z zawodnikami z 23 klubów z całej Polski.

- Przy bardziej szczęśliwym losowaniu Olek na pewno zająłby drugie miejsce. Przegrał jednak tylko jedną walkę ze złotym medalistą Filipczakiem, który jest jednak starszym od niego zawodnikiem. Dodam też, że Olek jest jeszcze młodzieżowcem, a to były mistrzostwa seniorów. Dlatego dla niego ten brązowy medal to jest spory sukces - podsumował Jan Walkowiak, trener zawodnika. - Teraz krótki odpoczynek i od sierpnia znowu bierzemy się do ciężkiej pracy i intensywnych treningów. Przy okazji dziękuję naszemu sponsorowi firmie „Szymbud” za to, że cały czas nas wspiera - dodał.

W zawodach tych dobrą formą wykazali się także zapaśnicy „Slavii”, o czym pisaliśmy w jednym ze wcześniejszych numerów „Wiadomości Rudzkich”. Pierwsze miejsce w kategorii 79 kg wywalczył Andrzej Sokalski i Grzegorz Łabuś (kategoria 61 kg), brąz zdobył Kamil Wojciechowski (kategoria 91 kg natomiast  Dawid Strzałka wywalczył brąz w kategorii 70 kg.


Komentarze