Podwójny sukces KPKS-u

27-10-2022, 22:31 Dawid Kosmalski

Akrobatki i akrobaci KPKS-u “Halemba” w miniony weekend wystąpili na dwóch turniejach. Starsza grupa klubu zaprezentowała się podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Akrobatyce Sportowej w Łańcucie, młodsza natomiast wystąpiła podczas turnieju andrzejkowego - Otwartych Mistrzostwach Małopolski w Akrobatyce Sportowej w Libiążu.

Podczas zawodów w Łańcucie po złoto w dwójkach dziewcząt sięgnęły: Zofia Przechrzta i Maja Mrozek (kat. wiekowa 11-16 lat), a także Zofia Krawieczek i Alicja Szal (kat. wiekowa Youth). Trzecie miejsce w II klasie sportowej zajęły Natalia Dziób i Lilianna Szudy. W tej samej kategorii Paulina Baran i Alicja Halor były czwarte, a Julia Kuczera i Martyna Rzepka piąte. Pierwsze miejsce w trójkach kobiet w kategorii junior zajęły z kolei Emilia Urbańska, Emilia Wodyk i Emilia Biernat.

W kategorii 11-16 lat drugie miejsce zajęły Emilia Żurakowska, Liliana Winiarska i Zuzanna Klapuch, a trzecie były Nadia Wróżek, Agata Kołodziej i Martyna Szymik. Natomiast w kategorii youth Zuzanna Krawieczek, Laura Wilczek i Lena Bury były trzecie, a Iga Patyńska, Tkaczyk Wiktora i Maja Macha piąte. W dwójkach mieszanych zwyciężyła Julia Jessel z Szymonem Jaworkiem (kat. wiek 11-16 lat), a Lena Nowara i Mikołaj Czornik zajęli drugą lokatę w kategorii youth.

W Libiążu akrobaci KPKS-u sięgnęli po trzy medale w klasie młodzieżowej. Złoto w dwójkach mieszanych zdobyli Nela Dyrka i Artur Krzysteczko, a w trójkach dziewcząt Katarzyna Jabłońska, Nela Szudy i Aleksandra Jeruzal. Po brąz ponadto sięgnęły Katarzyna Jabłońska i Nela Szudy (dwójka dziewcząt).