Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Podwójnie złota Oliwia

28-01-2020, 20:33 Agnieszka Lewko

Oliwia Suchy po raz kolejny pokazała, że stać ją na wiele. Młoda biathlonistka z Rudy Śląskiej wywalczyła dwa złote medale podczas zawodów Pucharu Polski z cyklu „Celuj w Igrzyska”, które odbyły się w miniony weekend w Kościelisku.

 Na arenie biathlonowej konkurowało kilkuset zawodników z całego kraju. Trzynastolatka, która od dwóch tygodni trenowała na kościeliskich trasach narciarskich, przygotowując się do tego występu, zaprezentowała się w kategorii młodziczek młodszych W sobotnim (25.01) biegu sprinterskim Oliwia zdeklasowała przeciwników i po bezbłędnym strzelaniu na mecie pojawiła się z aż 50 sekundową przewagą.  Z kolei w niedzielę po raz kolejny Oliwia zatriumfowała na 1. miejscu. W tym starcie poprawiła swój czas biegu z soboty o prawie 21 sekund, jak i powiększyła przewagę nad zawodniczką z drugiego miejsca do 54,9 sekund.

 - Po ciężko przepracowanych feriach i z dwoma medalami wróciłam szczęśliwa do Rudy Śląskiej. Te dwa zwycięstwa pozwoliły mi na utrzymanie pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej z pełnym kompletem punktów – powiedziała Oliwia Suchy, złota medalistka.

 Dzięki dobrym startom w Kościelisku rudzianka uplasowała się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski.


Komentarze