Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Podwójne uderzenie

21-02-2024, 21:42 Dawid Kosmalski

W miniony weekend zawodniczki i zawodnicy z Rudy Śląskiej wystąpili podczas dwóch turniejów, z których przywieźli łącznie kilkadziesiąt medali.

Najpierw w sobotę (17.02) odbyła się w Gliwicach czwarta edycja Copa Silesia. Z klubu KTJ MMA Team srebro wywalczył Michał Mamczura, a po brąz sięgnęli Mateusz Mamczura, Zuzanna Duda, Maciej Mamczura i Radosław Lubiński. Najwięcej medali z rudzkich klubów zdobyli przedstawiciele Academii Gorila. Dwa złote medale zdobył Aleksander Woczka, a raz na najwyższym stopniu podium stanęli Piotr Skorupa, Piotr Goliński, Kamil Broda i Sebastian Choma. 

Srebro zdobyli Alan Leksy, Julia Kurek, Patrycja Ozor oraz Tyberiusz Serwicki, a brąz przypadł w udziale Antoniemu Palaczowi, Błażejowi Kiszkarewiczowi i Antoniemu Adamusowi. Nie próżnowali także zawodnicy Grizzli Martial Arts. Wojciech Gryz i Dominik Maziarz zdobyli po złocie, Rafał Czernik sięgnął po srebro i brąz, Sebastian Kolańczyk, Jacek Michalski po srebro, a Amelia Sędzik po brąz. Ponadto w rywalizacji wzięli udział zawodnicy z Nelson Clubu - srebro i złoto przypadło w udziale Małgorzacie Baucz, srebro zdobył Przemysław Siudy, a brąz Rafał Gacka i Barbara Benducka. Poza tym z Rudzkiego Centrum Atletyki Jakub Kocur i Krzysztof Cylok zdobyli po złocie, Denis Sekura srebro, a Paweł Graczyk brąz. 

Natomiast dzień później w Katowicach odbyła się Ogólnopolska Liga Dzieci i Młodzieży w Ju-Juitsu sportowym. Z klubu KTJ MMA Team z 17 medali Alex Bieniek wywalczył trzy złote, Jakub Karaś po jednym z każdego kruszcu, Oliwia Żukowska dwa złote, Radosław Lubiński złoto i srebro, Marta Brol i Pola Piętka po złocie, Mateusz Grubski srebro i brąz, Nina Baucz srebro, a Maja Kowalska i Fabian Balcer po jednym brązowym medalu. Ponadto z Academii Gorila złoto zdobył Wojciech Woczka.


Komentarze