Początek nowego roku szkolnego z sukcesami

28-09-2015, 14:52 Łukasz Wodarski

Młodzi zawodnicy Klubu UKP „Ruda Śląska” zainaugurowali nowy rok szkolny sukcesem. Podczas zawodów o „Puchar Rosomaka” w Siemianowicach Śląskich,  pływacy zdobyli pięć medali: 2 srebrne i 3 złote. W konkurencjach indywidualnych w roczniku 2004 na dystansie 50 m stylem dowolnym,  Dawid Czerczak zajął II miejsce. Ten sam zawodnik ponownie stanął na podium zdobywając  brązowy medal na 50 m stylem grzbietowym. W roczniku 2005 brązowy medal wywalczył Marek Kaźmierczak na 50 m stylem grzbietowy. Na ogromną pochwałę zasługują dwie sztafety męskie, które zajęły kolejno drugi i trzeci stopień podium na dystansie 50 m stylem zmiennym. Srebrni medaliści to: Dawid Czerczak, Jakub Garbulowski, Marek Kaźmierczak, Szymon Mizgalski, natomiast brązową sztafetę reprezentowali: Kamil Bęben, Grzegorz Dąbrowski, Bartosz Staniszewski, Jakub Walkiewicz. Klub UKP „Ruda Śląska” reprezentowali także: Czech Sebastian, Gałuszka Oliwia, Hanusz Paulina, Kadelski Fryderyk, Klaczek Alicja, Kowalska Julia, Kroker Emilia, Kubecka Dominika, Magner Szymon, Surmiak Klara, Walkiewicz Marta, Zięba Kinga. Trenerzy: Daniel Weselak oraz Marcin Szczypiński.