Początek na 2:0

24-03-2014, 14:54 Robert Połzoń

Prowadzony w niezłym tempie mecz Wawelu Wirek z Górnikiem 09 Mysłowice przyniósł trzy punkty gospodarzom. Solidna gra rudzian sprawiła, że kibice mogli zobaczyć dwa gole.

Gra obu zespołów w całym spotkaniu mogła się podobać. Akcje przenosiły się spod jednej bramki pod drugą. Skuteczniejsi jednak w tej wymianie okazali się gospodarze. W 24 minucie strzałem z daleka popisał się Piętoń, ustalając wynik do przerwy na 1:0.

- Wykorzystywaliśmy swoje okazje. Po bramce trochę się rozluźniliśmy, ale nie popełnialiśmy błędów w obronie - mówił Piotr Piętoń, zawodnik Wawelu Wirek.

W drugiej połowie gra dalej toczyła się w szybkim tempie i podobnie jak w pierwszych czterdziestu pięciu minutach to rudzianie potrafili wykorzystać ową szybkość na swoją korzyść. W 65 minucie dośrodkowanie wykorzystał Kałużny przypieczętowując tym samym zwycięstwo swojej drużyny.

- Graliśmy w całym meczu konsekwentnie, dobrze taktycznie i wypracowaliśmy sobie sytuacje. Chłopcy zrealizowali założenia, które nakreśliliśmy przed meczem – tłumaczył po spotkaniu Jarosław Zajdel, trener Wawelu.

GKS Wawel Wirek Ruda Śląska – Górnik 09 Mysłowice 2:0
Wawel Wirek: Gawlik - Kałużny K., Grzywa, Wilczek, Buchcik (83' Deptuch) - Pyc, Ostrowski, Piętoń, Zuga (46' Rutkowski) - Kałużny G., Jaromin (88' Lux)
Trener: Jarosław Zajdel