Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Pobiegną z otwartymi sercami

06-02-2020, 16:32 UM Ruda Śląska

Już po raz czwarty rudzianie będą mogli udowodnić, że mają wielkie serca. W najbliższą sobotę (8 lutego) o godz. 10.00 przy Szkole Podstawowej nr 12 Specjalnej im. Św. Łukasza odbędzie się charytatywny Bieg Otwartych Serc, podczas którego będzie można wesprzeć finansowo podopiecznych Stowarzyszenia Otwarte Serca.

 Mogę śmiało powiedzieć, że Bieg Otwartych Serc to już taka nasza tradycja. Dzięki tej imprezie chcemy promować zdrowy tryb życia wśród podopiecznych naszego stowarzyszenia i ich rodzin, wyciągnąć ich z domów, udowodnić, że biegać może każdy, zarówno osoba pełnosprawna, jak i niepełnosprawna - podkreśla Elżbieta Kierzek, prezes Stowarzyszenia Otwarte Serca. – Bardzo się cieszymy, że jest z nami wielu ludzi o wielkich sercach, którzy chcą pomagać. Podczas tej charytatywnej imprezy zbieramy fundusze potrzebne na realizowanie celów statutowych, szczególnie na dodatkowe zajęcia opiekuńcze, wychowawcze i rehabilitacyjne dla naszych podopiecznych. Dlatego dziękujemy, że mogą oni liczyć na tak duże wsparcie i zainteresowanie, zarówno mieszkańców Rudy Śląskiej, jak i okolicznych miast. To daje nam pewność, że nasza inicjatywa jest potrzebna i że powinniśmy ją kontynuować w kolejnych latach – dodaje.

 Bieg został podzielony na trzy dystanse. Składa się z: biegu głównego na 5 km i rywalizacji nordic walking na tym samym dystansie oraz integracyjnego biegu rodzinnego, który liczy 300 m, a także „wyścigu na wózkach” (100 m). Bieg rozpocznie się wyścigiem wózków, który odbędzie się o godz. 10:30 (start biegu przy bramie przy ul. Sygietyńskiego). Z kolei bieg rodzinny wystartuje o godz. 10:40 z górnego parkingu, natomiast o godz. 11.00 rozpocznie się bieg główny (zawodnicy wystartują sprzed bramy od strony parkingu przedszkolnego).

 Opłata za udział w biegu głównym wynosi 40 zł, jeśli uczestnicy zapisali się przez Internet. W dniu biegu opłata w biurze zawodów będzie wynosiła 50 zł. Opłata za udział w biegu rodzinnym jest taka sama w trakcie zapisów internetowych i w dniu biegu (25 zł). Za wyścig wózków opłata nie jest pobierana. W dniu biegu zapisywać się można w biurze zawodów, które będzie pracowało w świetlicy szkolnej od godz. 8:15 do 10:00.

 Podczas sobotniego wydarzenia nie zabraknie także wielu atrakcji przygotowanych specjalnie z myślą o uczestnikach. Po zakończeniu biegu, o godz. 12.00, odbędą się występy artystyczne – np. występ taneczny oraz występ gościa specjalnego. Można będzie wziąć udział w losowaniu nagród i kupić coś na kiermaszu charytatywnym. Pod koniec imprezy uczestnicy biegu rodzinnego oraz biegu głównego otrzymają dyplomy i medale wykonane przez podopiecznych stowarzyszenia. Na wszystkich będzie czekał ciepły posiłek.

 - Serdecznie zapraszamy do udziału w biegu i do wspólnej zabawy! Co roku Charytatywny Bieg Otwartych Serc cieszy się coraz większym zainteresowaniem i mamy nadzieję, że już na stałe wpisze się do kalendarza sportowego Rudy Śląskiej – zaprasza zarząd Stowarzyszenia Otwarte Serca.

 Stowarzyszenie Otwarte Serca działa nieprzerwanie od 2001 roku. Jego działania polegają na organizowaniu dodatkowych zajęć takich jak: hipoterapia; hydroterapia; dogoterapia; warsztaty kulinarne i konsultacje dietetyka; zajęcia w ogrodzie sensorycznym; zajęcia sportowe (nordic walking, fitness) i wiele innych. Ponadto organizuje liczne imprezy integrujące środowisko rodzin objętych niepełnosprawnością: festyny rodzinne, półkolonie letnie, ogniska integracyjne, wycieczki, Charytatywny Bieg „Otwartych Serc” i „Rudzki Bal Charytatywny”.

 


Komentarze