Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Pobiegli z otwartymi sercami

03-02-2019, 21:07 Agnieszka Lewko

Rudzianie po raz kolejny udowodnili, że mają wielkie serca. W sobotę (2.02) miłośnicy aktywnego stylu życia wzięli udział w III Charytatywnym Biegu Otwartych Serc. Podczas którego można było wesprzeć finansowo podopiecznych Stowarzyszenia Otwarte Serca. Na liście startowej było ponad 200 osób!

- Dzięki tej imprezie chcemy promować zdrowy tryb życia wśród naszych podopiecznych, wyciągnąć ich z domów, udowodnić, że biegać może każdy, zarówno osoba pełnosprawna, jak i niepełnosprawna. Cieszymy się, że w tym dniu razem z nami jest tylu ludzi o wielkich sercach, którzy chcą pomagać. Podczas tej charytatywnej imprezy zbieramy fundusze potrzebne na realizowanie naszych celów statutowych, szczególnie na dodatkowe zajęcia opiekuńcze, wychowawcze i rehabilitacyjne dla podopiecznych – zaznacza Justyna Słota, wiceprezes Stowarzyszenia „Otwarte Serca”. – Bardzo dziękujemy, że nasi podopieczni mogą liczyć na tak duże wsparcie i zainteresowanie, zarówno mieszkańców Rudy Śląskiej, jak i okolicznych miast. To daje nam pewność, że nasza inicjatywa jest potrzebna – dodaje.

Bieg został podzielony na trzy dystanse. Składła się z: biegu głównego na 5 km i rywalizacji nordic walking na tym samym dystansie i  biegu rodzinnego, który liczył 300 m oraz „wyścigu” na wózkach (100 m). Natomiast trasa biegu wyznaczona została na dwóch pętlach wokół Szkoły Podstawowej nr 12 Specjalnej.

Podczas sobotniego wydarzenia nie zabrakło także wielu atrakcji przygotowanych specjalnie z myślą o uczestnikach. Na wszystkich czekał ciepły posiłek i pamiątkowy medal. Można było także wziąć udział w konkursie na najciekawsze przebranie, który skierowany był do dzieci i dorosłych.


Komentarze