Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Pobiegli dla Jana Koniecznego

15-04-2018, 23:28 Agnieszka Lewko

Już po raz czternasty miłośnicy biegania upamiętnili Jana Koniecznego, czyli zmarłego w 2005 roku radnego Rudy Śląskiej. Memoriał jego imienia odbył się w sobotę (14.04) na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Czarnoleśnej w Nowym Bytomiu.

- Ten bieg odbywał się każdego roku w rudzkim Parku Kozioła, ale w tym roku po raz pierwszy zorganizowany został na tym nowym obiekcie, który był marzeniem Jana Koniecznego. Teraz mamy możliwość właśnie tutaj uczcić jego pamięć - zaznaczył August Jakubik, ultramaratończyk - Ten bieg to także świetna okazja, żeby rozwinąć swoją sprawność fizyczną i zadbać o zdrowie - dodał.

Podczas zawodów biegacze mogli rywalizować w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz na różnych dystansach. - To dobra forma aktywności zarówno dla najmłodszych, jak i starszych. Tutaj wiek nie ma znaczenia - powiedziała Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej.

Memoriał Jana Koniecznego powstał z myślą o zmarłym radnym, który był członkiem Rady Miasta Ruda Śląska w latach 1994 - 2005 r. Był on także inicjatorem m.in. Festiwalu Orkiestr Dętych, który co roku odbywa się właśnie w Parku im. A. Kozioła w dzielnicy Ruda.


Komentarze