Po dublecie do zwycięstwa

31-10-2022, 11:29 Dawid Kosmalski

W sobotnim (29.10) spotkaniu A klasy Grunwald Ruda Śląska pokonał Stadion Śląski Chorzów 4:2 (2:2). Po dwie bramki dla gospodarzy zdobyli Koki Togitani i Jakub Cebulak.

Zawodnicy Grunwaldu opóźnili start meczu, co spotkało się z reprymendą arbiter głównej spotkania, Anny Koczar. Co gorsza, Grunwald w pierwszych minutach wyglądał, jakby z szatni w ogóle nie wyszedł. Goście wykorzystali ospałość Zielonych i już w 3. minucie spotkania objęli prowadzenie – zamieszanie w polu karnym wykorzystał Mateusz Macek. Zimny prysznic okazał się dla podopiecznych Grzegorza Kapicy zbawienny. Aktywny w ataku Koki Togitani w 19. minucie przeprowadził dwójkową akcję z debiutującym w Grunwaldzie Sergiejem Siliukiem i w sytuacji sam na sam pewnie pokonał bramkarza gości, co wyrównało stan meczu.

Grunwald poszedł za ciosem i w niemal identycznej akcji zdobył gola na 2:1. Tym razem dwójkową akcję wykończył Jakub Cebulak, a podawał ponownie Siliuk. Wydawało się, że Zieloni od tej chwili będą mieli mecz pod kontrolą. Drużyna Stadionu doprowadziła jednak do stanu 2:2 niemalże natychmiast. Błąd w tej sytuacji popełnił wspomniany Cebulak, który podał piłkę Mackowi, a ten wykorzystał dogodną okazję. Ponadto w pierwszej połowie dwie świetne interwencje zaliczył Piotr Gul, co przyczyniło się do dobrego wyniku do przerwy.

W drugich 45 minutach strzelali już tylko Zieloni. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy Grunwald wyszedł na prowadzenie. Gola znów zdobył Togitani, który z bliska dobił strzał Jakub Kozłowskiego. Goście z Chorzowa z rzadka angażowali Gula do interwencji, za to Togitani miał szansę na skompletowanie hat-tricka, gdy w 73. minucie huknął z dystansu – piękną robinsonadą popisał się jednak Michał Szynkiewicz. W ostatniej akcji meczu Janusz Nocoń został sfaulowany w polu karnym przez Michała Zawadę. Arbiter podyktowała rzut karny, a wynik meczu na 4:2 ustalił Jakub Cebulak.

Grunwald Ruda Śląska – Stadion Śląski Chorzów 4:2
(2:2) Togitani 19’, 55’, Cebulak 34’, 90’ – Macek 3’, 35’.

Grunwald: Gul – Kozłowski, Wadas, Szczygieł, Rostek, Cebulak, Różycki (40’ Nocoń), Ito, Togitani, Siliuk, Palka (46’ Sobstyl).
Trener: Grzegorz Kapica.
Stadion: Szynkiewicz – Słupek (46’ Loranc), Sowa, M. Zawada, Morawski (70’ Sławik), Sowa, Łojszczyk, Kotalczyk, Macek, Sołtysek (46’ S. Zawada), Hanak.
Trener: Andrzej Nieścior.
Żółte kartki: Kozłowski – Sowa, Łojszczyk.