Pływacy z medalami

29-06-2021, 12:34 UKS Manta Kochłowice Ruda Śląska

Aż siedem medali wywalczyli zawodnicy UKS-u Manta Kochłowice Ruda Śląska podczas Mistrzostw Śląska. Młodzi pływacy po raz kolejny udowodnili, że są w dobrej formie.

Wyniki:

Filip Paprotny  (dwukrotnie stawał na najniższym stopniu Mistrzostw), Dominik Krząkała  (dwukrotnie został Wicemistrzem Śląska na 50 i 100 stylem motylkowym), Paulina Kozubowska (wicemistrzyni  Śląska na 100 metrów stylem motylkowym), sztafety chłopców 4x50 stylem dowolnym i 4x50 zmiennym w składzie: Paweł Hemlecki, Artur Joszko, Dominik Krząkała i Filip Paprotny - dwa razy zdobyły drugie miejsce.
Warto dodać, że świetne starty Filipa Paprotnego pozwoliły mu zająć trzecie miejsce w klasyfikacji według punktów FINA za dwa najlepsze starty. Z kolei blisko zdobycia medalu była też sztafeta dziewcząt 4x50 zmiennym w składzie (Laura Ogińska, Lena Ogińska, Paulina Kozubowska, Eliza Kisiel). Dziewczyny ostatecznie zajęły miejsce tuż za podium.

Pozostali zawodnicy również dobrze się spisali, licznie poprawiali swoje rekordy życiowe. Byli to: Zuzanna Hołowczak, Wiktoria Bogdańska, Alicja Słowińska, Paweł Gielza, Bartosz Lenart, Wojciech Bochomulski.