Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Pływacy na start

26-11-2017, 21:37 Agnieszka Lewko

Około 300 pływaków wystartowało w XVIII Mistrzostwach Rudy Śląskiej w Pływaniu.  Jak co roku zawody zostały podzielone na dwie części. W sobotę (25.11) na basenie przy ul. Chryzantem w Rudzie odbyły się zawody dla amatorów, z kolei w niedzielę (26.11) swoje siły mogli sprawdzić pływacy należący do klubów i szkółek pływackich. Tradycyjnie już w zawodach wystartowały także „sztafety rodzinne”.

- Co prawda podczas zapisów nie pytamy uczestników o miejsce zamieszkania, jednak co roku pojawiają się osoby także spoza naszego miasta, na przykład z Bytomia czy Zabrza – zaznacza Andrzej Pustelnik, kierownik Działu Organizacji Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i rekreacji w Rudzie Śląskiej.

Mocną grupę podczas Otwartych Mistrzostw stanowili pływacy rudzkich klubów pływackich takich jak UKS Manta Kochłowice Ruda Śląska oraz UKP Ruda Śląska. - W Otwartych Mistrzostwach wystartowała grupa zawodników trenujących pod okiem naszego klubu pływackiego. Manta wsparła także organizacyjnie wydarzenie – podkreśla Piotr Czyżak, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Manta” z Kochłowic. – Liczba osób trenujących w naszym klubie stale waha się między 130 a 140 i rozwijają się pod okiem 5 trenerów – dodaje.

Pod koniec sportowej rywalizacji pływacy otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale oraz statuetki.


Komentarze