Play-offy tuż, tuż

07-02-2024, 08:12 Dawid Kosmalski

Siatkarki KPKS Halemba wygrały 3:0 (25:11, 25:23, 25:16) z UKS-em Gwiazda Tarnowskie Góry w niedzielnym (4.02) spotkaniu I ligi śląskiej kobiet. Rudzianki umocniły się dzięki temu na trzecim miejscu w tabeli i są już niemal pewne awansu do fazy play-off rozgrywek.

Niedzielne starcie było jednocześnie okazją do rehabilitacji za porażkę dzień wcześniej, którą halembianki poniosły z UKS Centrum przy POSiR Pszczyna. Rywal świetnie się do tego nadawał - zespół z Tarnowskich Gór zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i do tej pory zaliczył zaledwie jedno zwycięstwo.

Już w pierwszym secie KPKS pokazał swoją dominację i bardzo pewnie wygrał go do 11. Zupełnie inaczej jednak wyglądał drugi set, w którym nasze zawodniczki miały duże problemy z przyjmowaniem serwów rywalek i przegrywały już 1:12. Mimo dwukrotnie wziętego czasu przez Ewelinę Wodo wydawało się, że set jest już w zasadzie stracony, ale rudzianki pokazały charakter. Mozolne odrabianie strat sprawiło, że rywalki zaczęły tracić grunt pod nogami. Ostatecznie KPKS doprowadził do remisu po 20, aby finalnie wygrać do 23. Zawodniczki Gwiazdy kompletnie roztrwoniły ogromną przewagę, ale pretensje mogły mieć tylko do siebie. Sił do rywalizacji starczyło im na pierwsze wymiany trzeciego seta, do stanu 9:9. Od tego momentu halembianki zaczęły “odjeżdżać” rywalkom i pewnie wygrały 25:16.

Do końca sezonu zasadniczego KPKS ma do rozegrania jeszcze trzy mecze. W tabeli I ligi śląskiej kobiet rudzianki zajmują trzecie miejsce i mają cztery punkty przewagi nad MKS-MOS Płomień Sosnowiec i siedem nad MKS-em Dąbrowa Górnicza. W fazie play-off o awans do II ligi kobiet na szczeblu centralnym zagrają cztery pierwsze drużyny sezonu zasadniczego.

03.02

KPKS Halemba - UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 2:3 (18:25, 25:18, 20:25, 26:24, 4:15)
KPKS (pierwsza szóstka): Komorek, Gajda, Zich, E. Król, Jakubiec, Wilusz. Trenerka: Ewelina Wodo.