Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Ping-pongowy Turniej

09-11-2012, 14:56 Sandra Hajduk

 85 zawodników z 20 sekcji mających swoje siedziby na całym śląsku wystartowało w czwartek w XIV Regionalnym Turnieju w Tenisie Stołowym Olimpiad Specjalnych, który odbył się w hali MOSiRu w Halembie.

 

Turniej odbywa się po raz czternasty, ale my jako sekcja terenowa „Łukaszki” organizujemy go po raz dziesiąty – opowiada Teresa Trzcińska, Prezes rudzkiej Sekcji Terenowej Olimpiad Specjalnych „Łukaszki”, która wraz z Zespołem Szkół nr 3 im. Św. Łukasza zorganizowała imprezę – Zawody przeprowadzamy na piętnastu stołach. Uczestników podzielono na trzy grupy. O przynależności do grupy decydowali sędziowie oceniając poziom umiejętności w trakcie tak zwanych gier obserwowanych. Uczestnikom turnieju towarzyszą olbrzymie, sportowe emocje. Jednak nie ma tutaj żadnych złośliwości, wszyscy sobie wzajemnie dopingują – dodała.

 

Za pośrednictwem Olimpiad Specjalnych osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogą brać udział w całorocznym cyklu treningów i zawodów sportowych w różnych olimpijskich dyscyplinach sportowych. Wpływa to na ich sprawność fizyczną oraz stwarza możliwość bycia dumnym z własnych sportowych osiągnięć. To także świetna okazja do zawiązania nowych przyjaźni. Nie powinien zatem dziwić fakt, że biorący udział w turniejach chcieliby, aby takie imprezy były organizowane częściej.

 

Chciałbym żeby takie rozgrywki tenisa stołowego były organizowane częściej, bo bardzo lubię w to grać – mówił Kamil, uczestnik turnieju z Rudy Śląskiej – Jest dużo zawodników, raz idzie mi lepiej a raz gorzej, ale traktuję to jako zabawę. Chciałbym jednak stanąć na drugim albo trzecim stopniu podium. Spróbuję o to powalczyć – dodał wyraźnie zadowolony chłopak.

 

W tym turnieju nie ma jednak przegranych. Wszyscy uczestnicy zostali bowiem nagrodzeni szarfmi, zaś Ci najlepsi otrzymali medale.


Komentarze