Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Ping-pong z Nereuszem

10-11-2021, 13:59 UM Ruda Śląska

Klub Młodzieżowy Stowarzyszenia Świętego Filipa Nereusza zaprasza na XI Międzypokoleniowy Turniej Tenisa Stołowego. Wydarzenie odbędzie się w sobotę (20.11) w Młodzieżowym Domu Kultury w dzielnicy Ruda przy ul. Janasa 28 o godz. 9:00. Zgłoszenia przyjmowane są  do niedzieli (14.11) pod adresem mailowym:turniejtenisa@nereusz.pl.

- Tegoroczna edycja jest kolejną okazją do spotkania się społeczności Rudy Śląskiej, która integruje środowisko osób z niepełnosprawnościami wraz z osobami pełnosprawnymi, osoby wykluczone społecznie z osobami środowiska lokalnego, młodych ze starszymi, kobiety i mężczyzn - dosłownie wszystkich, którzy ukończyli 12. rok życia – podkreśla Roksana Lelonek ze Stowarzyszenia Świętego Filipa Nereusza. -  Inicjatywa zrodziła się dobrych kilka lat temu w głowach młodzieży z rudzkiego Klubu Młodzieżowego, które prowadzi Stowarzyszenie Świętego Filipa Nereusza. Pierwsze edycje rozgrywane były w skromnym gronie w siedzibie klubu. Z każdym kolejnym rokiem zainteresowanie rosło, uczestników przybywało, stąd decyzja, aby od kilku lat podjąć współpracę z Młodzieżowym Domem Kultury – dodaje.

Turniej skierowany jest niemal do wszystkich mieszkańców Rudy Śląskiej, ponieważ przedział wiekowy uczestników jest szeroki. Preferowany wiek zawodników wynosi od 12 do 112 lat. Organizatorzy zaznaczają jednak, że uczestnicy zostaną podzieleni na różne kategorie wiekowe, w których odbędą się rozgrywki, a najlepsi zawodnicy otrzymają nagrody.

Głównym celem turnieju organizowanego przez „Neruesza” jest promowanie profilaktyki. W trakcie imprezy każdy z uczestników wstrzymuje się od palenia tytoniu, spożywania alkoholu oraz stosowania innych używek, a wszystko po to aby spędzić czas podczas dobrej zabawy. Warto dodać, że wydarzenie przygotowuje młodzież, którą pilotuje kadra wychowawców. Impreza dedykowana amatorom ping-ponga, jednak na każdym etapie przygotowania przebiegają w profesjonalny sposób. Młodzież, która zaangażowana jest w turniej, uczy się, jak przygotowywać tego typu imprezy oraz nabywa wielu kompetencji i umiejętności, m.in.: prowadzenia konferansjerki, nauki sędziowania, podejmowania współpracy z instytucjami, a także uczy się współpracy, odpowiedzialności, wyrozumiałości i tolerancji.

Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się czegoś więcej na temat turnieju, może napisać także adres e-mail: turniejtenisa@nereusz.pl. Dokumenty dotyczące zapisów znajdują się na stronie Stowarzyszenia Świętego Filipa Nereusza.
Wydarzenie jest współfinansowane ze środków pozyskanych w ramach projektu "Idź dalej" - Rozwój usług społecznych na rzecz młodzieży i rodzin w Rudzie Śląskiej, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.


Komentarze