Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Piłkarze dla piłkarzy

19-11-2019, 15:36 Agnieszka Lewko

Mieszkańcy Rudy Śląskiej po raz kolejny udowodnili, że nie jest im obojętny los drugiego człowieka.  W niedzielę (17.11)  na stadionie Wawelu Wirek odbył się mecz charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na kontuzjowanych zawodników - Tomasza Kurzawę i Artura Buchcika Zawodnicy Wawelu Wirek zagrali z  gwiazdami takimi jak: Martin Konczkowski, Sebastian Gielza, Grzegorz Kapica, Adam Kompała, Piotr Rocki, Damian Krajanowski, Adam Kryger czy Artur Opeldus.

-  Na meczu udało się uzbierać prawie 6400 zł. W czwartek skończą się wszystkie licytacje, które również dołożymy do całej sumy. Będzie ona oscylowała w granicach ponad 20 tysięcy złotych – mówi Aleksander Salamon, jeden z organizatorów meczu. -   Chcielibyśmy  szczególnie podziękować  właścicielowi Esencji Smaku, który był głównym sponsorem imprezy oraz  zawodnikom Piasta Gliwice i naszemu wychowankowi Martinowi Konczkowskiemu,  który zorganizował dodatkową  zbiórkę w klubie i wzbogacił  nasze fanty do licytacji – dodał.

 Zawodnicy zagrali z myślą o swoich kontuzjowanych kolegach i na to postanowili przekazać zebrany dochód. na leczenie Tomasza  Kurzawy, który podczas meczu ligowego w Lipinach z tamtejszym Naprzodem zerwał w kolanie więzadła przednie krzyżowe, tylne oraz boczne oraz  Artura Buchcika, który  w lipcu w meczu sparingowym przygotowującym do sezonu doznał urazu kolana. Przechodził kilka badań, po których źle diagnozowano, co tak na prawdę mu dolega. Po kilku tygodniach odpoczynku starał się powoli wdrążyć w trening, jednak ból nie ustawał. W końcu udało się zrobić rezonans magnetyczny i postawić odpowiednią diagnozę - zerwane więzadła krzyżowe przednie. W trakcie meczu zorganizowane zostały różnego rodzaju konkursy oraz można było skorzystać ze strefy gastronomicznej. Chętni mogli wesprzeć piłkarzy także na aukcjach przedmiotów należących do byłych i obecnych gwiazd piłki nożnej prowadzonych w Internecie.

Wawel Wirek 3:8 Gwiazdy Rudy Śląskiej i Przyjaciele

 

Foto: Wawel Wirek Facebook/Foto Szpil


Komentarze