Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Piknik na dwóch kółkach

19-05-2012, 20:40 Robert Dłucik

Bezpieczne dziecko na drodze – to hasło przyświecało sobotniemu Piknikowi Rowerowemu na placu Jana Pawła II.

- Chcemy w dzieciach zaszczepić nawyk zakładania światełek odblaskowych na rowerach, przekonać je do tego, że to jest moda a nie obciach. Zaczynamy od szkół podstawowych, na razie 8-9 latki jeżdżą po drogach osiedlowych, ale już za chwilę będą samodzielnie wyjeżdżały na drogi publiczne – mówi Wiesław Kurmański, współorganizator imprezy.

 

Odblaskowe gadżety były nagrodami w każdym konkursie dla uczestników Pikniku. - Postawiliśmy na konkurencje sprawnościowe, bo one przydają się później w różnych sytuacjach na drodze. Można było sprawdzić się na rowerowym torze przeszkód, była próba „żółwie jazdy” oraz „król kręgu” – czyli stójki, blokowanie przeciwnika – relacjonuje Tadeusz Domżalski, drugi ze współorganizatorów sobotniego święta rowerzystów.

 Dzieci miały także okazję poznać podstawowe przepisy ruchu drogowego. Gośćmi Pikiniku byli bowiem policjanci z rudzkiej komendy.

 Kolejne Pikniki Rowerowe zaplanowano na sierpień i wrzesień. Będą imprezami towarzyszącymi Wyścigowi Kolarskiemu o Puchar Prezydenta Miasta oraz Mistrzostwom Rudy Śląskiej w Kolarstwie Górskim. 


Komentarze