Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Piętnaste urodziny KPKS-u Halemba

02-06-2017, 08:30 Agnieszka Lewko

Katolicki Parafialny Klub Sportowy Halemba świętował. W miniony czwartek (1.06) w Domu Kultury Bielszowice odbył się uroczysty jubileusz klubu, który działa w Rudzie Śląskiej już 15 lat. W skład klub wchodzi sekcja akrobatyki sportowej i siatkówki dziewcząt. Podczas uroczystości nie zabrakło wielu życzeń i podziękowań oraz wręczenia nagród.

- Początkowo nasz klub zrzeszał dzieci i młodzież w różnych dyscyplinach sportowych takich jak: gimnastyka sportowa, siatkówka, tenis stołowy, szachy, kolarstwo. Jednak obecnie w obrębie klubu działają dwie sekcje, czyli akrobatyka sportowa i siatkówka dziewcząt. Musieliśmy ograniczyć sekcje, ponieważ prowadzenie aż tylu wiąże się z ogromnym nakładem finansowym - zaznacza Danuta Wodarska, prezes KPKS-u Halemba.

Obecnie w klubie trenuje ponad 300 zawodników, a do każdej sekcji zapisanych jest ponad 160 zawodników. Natomiast przez lata działalności klubu jego członkowie odnosili liczne sukcesy podczas różnych zawodów.

- Każdego roku do naszego klubu zapisywało się coraz więcej osób, które odnosiły sukces za sukcesem, a klub cieszył się coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Bierzemy udział w Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Europy w Niemczech oraz Mistrzostwach Świata w Chinach, mamy reprezentantkę w kadrze siatkówki - Kornelię Moskwę. Teraz już możemy się chwalić zawodnikami, którzy są wyszkoleni przez naszych trenerów i mają wiele osiągnięć - podkreśla Danuta Wodarska.

Do sekcji akrobatycznej należą dzieci w wieku od 5 do 18 roku życia,  z kolei do sekcji siatkówki zapisują się najczęściej dziewczęta od 4 klasy szkoły podstawowej.

Na czwartkowej gali goście mogli zerknąć także do pamiątkowej kroniki klubu, która prowadzona jest od samego początku działalności klubu. Kronika notuje ważniejsze  sukcesy i imprezy, w których zawodnicy brali udział oraz przypomina to, co działo się w klubowym życiu zawodników w ciągu 15 lat.


Komentarze