Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Pierwszy krok ku sukcesom

21-03-2024, 17:05 Dawid Kosmalski

Akrobatki i akrobaci KPKS “Halemba” wystąpili podczas Tauron Pierwszy Krok Sportowy, Pucharze Polski i Ogólnopolskim Turnieju w Akrobatyce Sportowej. Zawody odbyły się w dniach 16-17.03 w Inowrocławiu. 

Z Rudy Śląskiej do województwa kujawsko-pomorskiego pojechało aż 54 uczestników. W dwójkach kobiet w klasie drugiej całe podium przypadło w udziale zespołom z Halemby. Pierwsze miejsce zdobyły Emilia Wodyk i Zofia Krawieczek, drugie Paulina Baran i Laura Wilczek, a trzecie Pola Strejczyk i Natalia Wójs. W klasie youth natomiast Hanna Błaszczyk i Nadia Zajger były drugie, a Zuzanna Bokowy i Nadia Malec trzecie. 

Natomiast w rywalizacji trójek kobiet w kategorii 11-16 lat Julia Kuczera, Antonina Dyrka i Lena Bury zajęły trzecie miejsce, a w klasie youth Emilia Kaczmarczyk, Paulina Skiba i Emilia Kucharska były drugie. Sukcesów nie zabrakło także w klasie III. Tu Martyna Szymik, Maja Lis i Pola Rogalska uplasowały się na pierwszym miejscu, a Aleksandra Jeruzal, Katarzyna Jabłońska i Nela Szudy były drugie. Startowały także dwójki mieszane. W klasie drugiej Mikołaj Czornik i Lena Nowara zajęli ostatnie miejsce na podium.


Komentarze