Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Pierwsze gry kontrolne seniorek

13-09-2017, 13:01 KPKS Halemba

Napięty grafik miał w ten weekend zespół seniorek. Sobotę zaczęły od zaprezentowania się podczas festynu sportowego, z którego dość szybko musiały się urwać aby zdążyć na swoją pierwszą grę kontrolną.

Drużyna dość niespodziewanie dostała zaproszenie by sparingować z VK KP Brno, trzecią drużyną czeskiej ekstraklasy. Mecz odbył się w Gliwicach w ramach ich przygotowań do sezonu. Spotkanie niestety było dość jednostronne i raczej można je potraktować jako dobrą przygodę siatkarską dla naszego zespołu, która była również dobrym otarciem się o siatkówkę na zdecydowanie wyższym poziomie. Przegrywamy 0:3 (-11, -14, -14) ale pokazaliśmy charakter nie poddając się w żadnym momencie.

W niedzielę odbył się natomiast, od początku przygotowań planowany, turniej kontrolny na własnym obiekcie. Gościliśmy zespoły II ligowe z Łazisk Górnych i Dąbrowy Górniczej. Turniej rozgrywany systemem każdy z każdym do 3 setów niezależnie od wyniku.

Gospodynie odniosły dwa zwycięstwa 3:0 (22, 20, 19) z Polonią Łaziska oraz 2:1 (-21, 20, 22) z MKS Dąbrowa Górnicza. Wśród przyjezdnych lepsza okazała się Dąbrowa pokonując Łaziska 3:0 (21, 24, 25). W turnieju klasyfikacja końcowa była zepchnięta na drugi plan, a drużyny i trenerzy byli skupieni na dogrywaniu i testowaniu swoich zespołów. Nie puściliśmy jednak zawodniczek z pustymi rękami, w każdym zespole wybrana została najlepsza zawodniczka:

Polonia Łaziska- Sandra Kubucka,
MKS Dąbrowa Górnicza-Julia Dwornik,
KPKS Halemba- Kaja Strużyk

Przed zespołem dalsze przygotowania i gry kontrolne, już w sobotę halembianki zagrają w Katowicach w II Memoriale Krzysztofa Turka.


Komentarze