Pierwsza porażka

17-11-2013, 23:29 Sandra Hajduk

Pierwszej ligowej porażki doznali futsaliści Gwiazdy Ruda Śląska. W niedzielę rudzianie przed własną publicznością podejmowali Solne Miasto Wieliczkę i przegrali 2:4.

W pierwszej połowie spotkania goście skrupulatnie wykorzystywali błędy popełniane przez rudzian. Już w trzeciej minucie meczu przejęli oni piłkę od zawodnika gospodarzy, wyszli z kontrą i strzałem po ziemi umieścili futbolówkę w bramce, obejmując tym samym prowadzenie. Dziewięć minut później długie podanie wykorzystał inny zawodnik ekipy z Wieliczki – po jego uderzeniu głową Gwiazda przegrywała już dwoma trafieniami. Rudzianie mieli duże problemy z wypracowaniem sobie dobrej sytuacji do zdobycia gola. W końcu jednak w 15 minucie nadzieję przywrócił im Działach, który strzałem z bliska zdobył bramkę kontaktową. W dalszym ciągu niebezpiecznie było pod bramką Gwiazdy, ale bardzo dobrymi interwencjami popisywał się Lasik. Jednak na dziesięć sekund przed końcem pierwszej odsłony spotkania znów celnym trafieniem popisali się przyjezdni i to oni na przerwę schodzili z dwubramkową przewagą.

Rozmowa z trenerem dobrze zadziałała na rudzian. Po przerwie bramka ekipy z Wieliczki była bowiem pod ciągłym obstrzałem. Piłka jednak niczym zaczarowana nie chciała do niej wpaść. Kilkukrotnie odbijała się ona od słupka bramki gości. Jedynego gola dla Gwiazdy zdobył w tej części gry Krzymiński, który w 26 minucie pokonał bramkarza gości uderzeniem na dalszy słupek. Ostatnie zdanie należało jednak do gości – to oni na pięć minut przed końcem spotkania przejęli piłkę i po dwójkowej akcji pokonali Lasika. Mimo gry przez ostatnie cztery minuty z lotnym bramkarzem rudzianom nie udało się już zmienić wyniku i musieli się oni pogodzić z porażką.

Gwiazda Ruda Śląska – Solne Miasto Wieliczka 2:4
Gwiazda Ruda Śląska: Lasik – Piasecki, Siadul, Krzymiński, Działach, Mężyk, Białek, Zabłocki, Wawrzyczek, Bereta, Hiszpański, Szol
Trener: Tomasz Klimas