Pięciobramkowa wygrana

14-04-2013, 00:20 Sandra Hajduk

SPR Grunwald pokonał w sobotę na własnym parkiecie zajmującą przedostatnie miejsce w tabeli UKS Juvenię Rzeszów 35:30 (18:16).

Dobrze zaczęli to spotkanie zieloni, którzy po czterech minutach meczu prowadzili trzema trafieniami. Później jednak tempo gry gospodarzy odrobinę spadło, co spowodowało, że w 11 minucie goście zdołali doprowadzić do remisu (6:6). Po chwili, głównie za sprawą Pawła Langego i Grzegorza Lisowskiego, Grunwald ponownie odskoczył na trzy trafienia (11:8). Tę przewagę zieloni, na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania, ponownie stracili. Stało się tak między innymi przez niepotrzebne faule i skuteczne wykorzystanie dwóch karnych przez przyjezdnych. W końcówce pierwszej odsłony meczu, po trafieniu Grzegorza Lisowskiego i wykorzystaniu karnego przez Krzysztofa Płonkę, Grunwald schodził na przerwę wygrywając 18:16.

Przez pierwsze 15 minut drugiej połowy za każdym razem, gdy gospodarze zdołali odskoczyć na dwa bądź trzy trafienia to goście dawali radę ponownie doprowadzić do remisu. Sytuacja odmieniła się w 45 minucie, kiedy to głównie za sprawą Łukasza Gansińca, Grunwald odskoczył na pięć trafień. Po walce niemal bramka za bramkę w końcówce to zieloni schodzili z parkietu zwycięsko, wygrywając 35:30.

SPR Grunwald – UKS Juvenia Rzeszów 35:30 (18:16)

SPR Grunwald: Błaś, Wolniaczyk – G. Lisowski 6, Płonka 6, Marchliński 3, Lange 6, Kowal 5, Ł. Wodarski 3, Gansiniec 6.

Trener: Marcin Księżyk