Piąta już “Wiewiórka” za nami

11-07-2022, 09:48 Dawid Kosmalski

W sobotę (9.07) na terenie lasów halembskich oraz Szkoły Podstawowej Sportowej nr 15 odbył się piąty Bieg Wiewiórki. Tym razem impreza przyciągnęła 191 biegaczy i fanów nordic walking.

Jak zwykle to najmłodsi uczestnicy stanęli do rywalizacji jako pierwsi. Dzieci i młodzież zmierzyli się na dystansie 1000 m, a najszybszy był Bartosz Jankowski z czasem 03,45, który o 20 sekund wyprzedził Jakuba Milibranta (04,05). Trzeci był Maksymilian Koźlicki (04,07). Tuż poza podium uplasowała się Maria Górka (04,09), która była najszybsza wśród dziewcząt. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajęła Magdalena Podgórska (04,29), a trzecie Karolina Fitał (04,42).

W biegu głównym zawodniczki i zawodnicy mieli za zadanie pokonać maksymalnie pięć okrążeń o długości 4,2 km każde. Tym razem podium w całości zajęli panowie: wygrał Paweł Pośpiech z Siemianowic Śląskich (01:29,14) przed Tomaszem Kulpokiem (01:36,41) i Sewerynem Bielskim (01:38,52). W przypadku kobiet najszybsza była Sylwia Hirsz (01:43,15, czwarty wynik zawodów), druga Dorota Sobel-Adamska (01:45,01, szósty wynik w klasyfikacji łącznej), a trzecia Dorota Jóźwiak (01:46,17, ósmy wynik).

Na koniec biegu tradycyjnie spotkały się osoby uprawiające nordic walking, które w ramach rywalizacji mogły pokonać maksymalnie trzy okrążenia. Najszybciej wspominany dystans przemaszerował Tomasz Taisner (01:40,14), który na mecie zameldował się przed Ewą Czyżycką (01:47,54) i Krzysztofem Pawliszakiem (01:49,55). Wśród kobiet druga była Arlena Pawliszek (01:50,48, czwarty wynik ogółem), a trzecia Aneta Franke (01:51,59, piąty wynik). W kategorii mężczyzn trzeci był Marek Makowski, który pokonał dwa okrążenia w czasie 01:07,38.