Piast nie dał szans

27-02-2024, 20:33 Dawid Kosmalski

Gwiazda Ruda Śląska przegrała 0:4 (0:2) z Piastem Gliwice w ramach 1/8 finału Pucharu Polski i odpadła z rozgrywek. Dzielna postawa zawodników Wiktora Grzywaczewskiego nie wystarczyła, aby dotrzymać kroku jednej z najlepszych drużyn futsalowych w Polsce.

Naszpikowany gwiazdami zespół z Gliwic od początku spotkania przejęła inicjatywę i kilkukrotnie groźnie atakowała bramkę Pawła Mieszczanina. Golkiper rudzian nie miał jednak szans przy uderzeniu Miguela Pegachy z rzutu wolnego, które dało gliwiczanom prowadzenie. Najlepszą okazję na gola - również z rzutu wolnego - dla gospodarzy nie wykorzystał Sergio Alcibar. Goście, którzy dopiero niedawno stracili fotel lidera Fogo Ekstraklasy, potwierdzili swoją przewagę w 13. minucie, gdy Piotr Matras wykorzystał podanie z rzutu rożnego i podwyższył prowadzenie dla Piasta. Dwie minuty później sam na sam z bramkarzem gliwiczan stanął Mateusz Dynek, ale za długo wahał się z oddaniem uderzenia i finalnie do przerwy Gwiazda nie nawiązała kontaktu bramkowego.

Druga połowa była dość wyrównana, ale to głównie za sprawą gości, którzy umiejętnie kontrolowali przebieg gry. W 34. minucie było już po meczu - tym razem Piast przeprowadził składną, kombinacyjną akcję, a pozostawiony bez opieki obrońców Bruno Graça bez kłopotu pokonał Mieszczanina. W tym momencie opadły wszelkie złudzenia co do wyniku spotkania. Gwiazda jeszcze próbowała odrobić straty i grała z wycofanym bramkarzem, ale na nic się to nie zdało. Goście dodatkowo również zdecydowali się na grę z lotnym golkiperem i to zawodnik, który zmienił Widucha, czyli Luis Bortoletto, zdobył czwartą bramkę dla Piasta, pieczętując awans gości i pierwszą porażkę Gwiazdy w tym sezonie.

PKO Gwiazda Ruda Śląska - Piast Gliwice Futsal 0:4 (0:2)
Miguel Pegacha 3’, Matras 13’, Bruno Graça 34’, Bortoletto 39’

Gwiazda (pierwsza piątka): Mieszczanin - Alcibar, P. Grzywaczewski, Jonczyk, Łuszczek. Trener: Wiktor Grzywaczewski
Piast (pierwsza piątka): Widuch - Cleiton, Vinicius Lazzaretti, Bruno Graça, Edgar Varela. Trener: Orlando Duarte

Żółte kartki: Sergio Alcibar, P. Grzywaczewski - Breno Bertoline, Bruno Graça, Matras.