Pewna wygrana SPR-u

15-02-2023, 10:13 Dawid Kosmalski

Grunwald Ruda Śląska pokonał SMS ZPRP III Kielce 37:28 (16:11) w 16. kolejce II ligi mężczyzn. Podopieczni Andreia Hapala zajmują czwartą pozycję w lidze.

Grunwald od samego początku meczu objął zdecydowane prowadzenie. Goście z Kielc w pierwszych akcjach meczu próbowali grać z wycofanym bramkarzem, co jednak nie przyniosło większych korzyści. Grunwald wygrywał już 5:0 po pierwszych minutach. Goście pierwszą bramkę zdobyli dopiero po kilku minutach od startu meczu. Do przerwy jednak przewaga SPR-u nie uległa zmianie i wynosiła pięć bramek.

Zapowiadało się więc na spokojne zwycięstwo gospodarzy, jednak podopieczni Mariusza Jurasika mieli inny pomysł na kolejne 30 minut. W początkowych fazach drugiej części gry odrobili trzy bramki straty i realnie zagrozili prowadzeniu Grunwaldu. W 35. minucie doszło do niecodziennego incydentu. Bramkarz gości Kacper Kaleta otrzymał czerwoną kartkę za agresywną próbę przechwytu podania kierowanego do Kurzawy przed własnym polem bramkowym. W dużej mierze zatrzymało to zapędy młodych kielczan. Grunwald natomiast skutecznie budował przewagę, raz po raz wykorzystując fakt, iż bramka gości była pusta. Ponadto rudzianie świetnie rzucali z dystansu i nie dali szans kielczanom na nawiązanie skutecznej rywalizacji, którzy w ostatnich minutach walczyli już tylko o zmniejszenie rozmiaru porażki.

SPR Grunwald Ruda Śląska – SMS ZPRP III Kielce 37:28 (16:11)
SPR: Błaś (1 bramka), Szczelaszczyk – Talaga (14), Skutela (7), Kurzawa (5), Hadam (3), Macha (2), Misiak (2), Mauer Niedźwiedzki (2), Trener: Andrei Hapal.
SMS: Kaleta, Kosmal – Wiśniewski (6), Dorsz (3), Faliszewski (3), Latosiński (3), Marzec (3), Chłopek (2), Kula (2), Sondej (2), Tobera (2), Myśko (1), Stawowy (1), Biesiadecki.
Trener: Mariusz Jurasik. Czerwona kartka: Kaleta.