Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Październikowa wiewiórka

14-10-2021, 16:02 AL

W promieniach październikowego słońca zapaleni biegacze I miłośnicy nordic walking znowu pobiegli z wiewiórką. W halembskim lesie odbył się już przedostatni w tym roku “Bieg Wiewiórki”.  - Ten bieg to zawsze świetna okazja, żeby wyjść z domu i spędzić sobotę aktywnie – mówi Aleksandra Poloczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej.

 Za każdym razem bieg rozpoczął się i zakończył na bieżni Szkoły Podstawowej Sportowej nr 15, a w jego trakcie uczestnicy mogli pokonać pętlę o długości 4,2 km, która przebiegała przez halembski las. Z kolei dzieci, które nie przekroczyły jeszcze piętnastego roku życia, mogły sprawdzić swoje siły na dystansie 1000 m. Każdy z biegaczy oraz uczestników marszu nordic walking sam zdecydował, ile okrążeń chciał pokonać. Maksymalnie biegacze mogli przebiec  pętlę pięć razy, czyli w sumie 21 km, a osoby, które wzięły udział w rywalizacji nordic walking, trzy razy i w sumie pokonać 12,6 km.

Warto wspomnieć, że podczas każdego biegu prowadzona jest klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn z ręcznym pomiarem czasu w konkurencji biegu, jak również w konkurencji nordic walking. Pod koniec cyklu, czyli już w listopadzie, wręczone zostaną medale dla najaktywniejszych uczestników, którzy wystartują w co najmniej 4 biegach, w tym koniecznie w ostatnim, na dowolnym dystansie i w dowolnej konkurencji, dotyczy również biegu dzieci na dystansie 1000 m.


Komentarze