Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Panie pokazały siłę

25-06-2012, 10:30 Tadeusz Danisz

Coraz silniejszą pozycję w zapaśniczej Slavii Ruda Śląska mają kobiety. Przedstawicielki płci pięknej po raz kolejny udowodniły, że nie muszą pozostawać w cieniu swoich kolegów. W miniony weekend w Raciborzu rozegrany został turniej „Poland Open”. W składzie reprezentacji Polski na te zawody znalazła się między innymi Izabela Strzałka. Rudzianka miała bardzo trudne rywalki, gdyż do Raciborza przyjechały między innymi reprezentacje: Wenezueli, Kolumbii, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Łotwy, Słowacji, Węgier, Czech i Kanady. Dla wielu zapaśniczek start w Raciborzu był ostatnim sprawdzianem przed Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie.

W tak silnej stawce Izabela Strzałka poradziła sobie wyśmienicie. Rudzianka rywalizowała w kategorii do 59 kg i przegrała tylko jeden pojedynek, z reprezentantką Kolumbii Jackeliną Renteria. Kolumbijka ostatecznie zajęła miejsce pierwsze, potwierdzając tym samym, że w Londynie będzie główną faworytka do złota. Strzałka natomiast zajęła miejsce trzecie pokonując w walce o brązowy
medal inną reprezentantkę Polski, Marzenę Michalik.

Kobiety w Slavii to nie tylko Izabela Strzałka. Bardzo dobrze w rywalizacji kadetek na turnieju w Austrii spisała się Natalia Kubaty. Walcząca w reprezentacji Polski młoda rudzianka okazała się najlepsza w kategorii do 52 kilogramów. W kolejnych walkach okazała się lepsza od reprezentantki Francji i dwóch reprezentantek Włoch. Dla biało-czerwonych występ w Austrii był przetarciem przed lipcowymi Mistrzostwami Europy.

W Woli natomiast podczas Ogólnopolskiego Turnieju Młodzików w stylu wolnym
rudzianie okazali się najlepsi, wygrywając klasyfikację klubową. Indywidualnie
młodzi rudzianie zdobyli sześć medali – jeden złoty, jeden srebrny i cztery
brązowe.


Komentarze