Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Otylia Jędrzejczak w Stacji Biblioteka

18-12-2019, 13:01 Agnieszka Lewko

Mistrzyni olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczak odwiedziła Rudę Śląską. Rudzianka w Stacji Biblioteka na dworcu w Chebziu promowała swoją książkę „Otylia. Moja historia”.  - Chcę, by czytając tę książkę, ludzie odnaleźli w niej cząstkę siebie. I zrozumieli, że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście - mówi Otylia Jędrzejczak.

Podczas spotkania pływaczka z sentymentem wróciła wspomnieniami do czasów dzieciństwa spędzonego w Kochłowicach i podkreśliła, że rodzinne miasto pokaże w przyszłości także swoim dzieciom. Poza tym opowiadała o swojej karierze sportowej i sukcesach oraz odpowiadała na pytania zadawane przez uczestników. Jednak głównym tematem spotkania była rozmowa na temat książki napisanej przez sportsmenkę, z której czytelnicy dowiedzą się m.in., jak wielka potrafi być cena sportowych sukcesów, a także jak poradzić sobie z internetowym hejtem, który jest obecny w życiu Otylii od wielu lat.  Pod koniec spotkania można było zrobić sobie zdjęcie z pływaczką i zdobyć jej autograf.

Przypomnijmy Otylia Jędrzejczak to polska pływaczka urodzona w Rudzie Śląskiej, mistrzyni olimpijska, podwójna wicemistrzyni olimpijska, mistrzyni Świata i Europy, trzykrotna rekordzistka świata, rekordzistka Europy, trzykrotnie wybierana najlepszym sportowcem Polski.


Komentarze