Ostatni "Bieg Wiewiórki" za nami

08-11-2023, 09:35 Dawid Kosmalski

238 biegaczek, biegaczy i fanów nordic walking zameldowało się w sobotę (4.11) na starcie ostatniego w tym sezonie “Biegu Wiewiórki”. Impreza tradycyjnie odbyła się na terenie lasów halembskich oraz Szkoły Podstawowej nr 15 Sportowej.

W rywalizacji dzieci i młodzieży (jedno okrążenie o długości 1000 m) najszybszy był Wojciech Bielecki, który osiągnął czas 4,11. Drugi wynik wywalczył Paweł Hewlik (4,21), a trzeci Michał Seroka (4,25). Wśród dziewcząt natomiast pierwsza była Karolina Fitał (4,39, szóste miejsce w kategorii open) przed Nadią Misiek (4,43 - dziewiąte miejsce) i Zuzanną Szołtysek (4,46 - dziesiąte miejsce).

W biegu głównym tym razem dystans w pełnym wymiarze ukończyło dziesięcioro zawodniczek i zawodników. Pierwszy na mecie zameldował się Krzysztof Adamski (1:34,27) przed Konradem Gołębiowskim (1:39,00) i Piotrem Pogockim (1:40,45). Wśród kobiet pierwsza była Urszula Szewczyk-Rauch (01:41,29, czwarte miejsce w klasyfikacji open).  Druga była Paulina Gołębiowska (01:57,24 - dwunaste miejsce, cztery ukończone okrążenia), a trzecia Magdalena Żurek (01:20,91 - dwudzieste trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej, trzy okrążenia).

W przypadku rywalizacji nordic walking pięć osób zaliczyło pełny dystans, czyli trzy okrążenia. Zwyciężył Andrzej Komandzik (01:29,25) przed Markiem Dolistowskim (01:44,22) i Barbarą Błaszczyk (01:45,28 - pierwsze miejsce w kategorii pań). Wśród kobiet druga była Bernadeta Skorupka (01:48,37 - czwarte miejsce w klasyfikacji open), a trzecia Weroniki Brychcy (01:54,47 - piąte miejsce). W rywalizacji mężczyzn trzeci był Janusz Kwieciński z czasem 01:27,07, który ukończył dwa okrążenia i w klasyfikacji łącznej był ósmy.