Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Orzegowianin w reprezentacji Polski

07-09-2021, 15:39 AL

Jakub Kamiński z Orzegowa został powołany do  piłkarskiej reprezentacji Polski. Swoją  szansę  na debiut  w reprezentacji kraju dostał już w ubiegłym roku, kiedy  selekcjonerem kadry  był Jerzy Brzęczek.Wówczas  kontuzja uniemożliwiła mu występ w grze przeciwko Ukrainie. Tym razem młody zawodnik  powołanie  otrzymał  od  trenera Paulo Sousy.

Warto przypomnieć, że polscy reprezentanci  wrześniową serię spotkań rozpoczęli 2 września od smeczu z Albanią. Trzy dni później zmierzyli się  z San Marino. Oba mecze nasi zawodnicy wygrali. Z kolei 8 września na polską reprezentację czeka najtrudniejsze zadanie - mecz z wicemistrzami Europy, czyli Anglią.

Przypomnijmy, że aż 16 piłkarzy grających na najwyższym poziomie w reprezentacji Polski pochodzi właśnie z Rudy Śląskiej, w tym m.in.: Edmund Giemsa, Ernest Pohl, Lucjan Brychczy, Damian Gorawski, Erwin Wilczek, Artur Sobiech - piłkarz urodzony w Halembie piłkarz, wychowanek Grunwaldu Ruda Śląska, Marcin Baszczyński - wychowanek Pogoni Nowy Bytom, Michael Bemben, który rozpoczął karierę w Górniku Zabrzu, Adam Danch – wychowanek klubu Wawelu Wirek czy piłkarka Karolina Koch.

Jakub Kamiński urodził się w czerwcu 2002 roku w Rudzie Śląskiej - Orzegowie. Związany był  z Lechem Poznań,  wcześniej trenował w Szombierkach Bytom.  Od wiosny 2017 roku występował w juniorach młodszych “Kolejorza”, z którymi zdobył mistrzostwo Polski. Kilka miesięcy później został zaproszony na treningi do juniorów starszych, w których kadrze był od wiosny 2018 roku. W  rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów Kamiński rozegrał 12 meczów, w których zdobył 6 bramek i dołożył 2 asysty. W  rokuroku 2018  najpierw podpisał trzyletni kontrakt z Lechem Poznań, a następnie został włączony przez trenera Adama Nawałkę do kadry pierwszego zespołu i zgłoszony do rozgrywek Lotto Ekstraklasy.

 

Foto: Lech Poznań


Komentarze