Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Olimpijskie zmagania niepełnosprawnych sportowców

20-09-2017, 14:22 Agnieszka Lewko

Blisko 200 niepełnosprawnych sportowców z ponad 20 drużyn z Rudy Śląskiej i innych miast regionu sprawdziło swoje siły w piłce nożnej. W hali MOSiR w Halembie oraz bielszowickiej "Zgodzie", a także w Aquadromie odbyły się XVII Śląski Turniej w Halowej Piłce Nożnej oraz II Śląski Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej w Środowisku Wodnym Olimpiad Specjalnych, w których wzięli udział niepełnosprawni intelektualnie zawodnicy.

- Przyjechaliście tu z Rudy Śląskiej i wielu innych śląskich miast po to, żeby walczyć i poprawić swoje wcześniejsze wyniki. Mam nadzieję, że też po to, żeby dobrze się bawić - powiedział Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej podczas rozpoczęcia zawodów. -  Patrzę na Was z trochę taką zazdrością, bo już nie pamiętam, kiedy grałem w piłkę nożną. Mam nadzieję, że grając, będziecie pamiętać o zasadzie fair play i osiągniecie jak najlepsze wyniki - dodał.

W zawodach zorganizowanych przez Klub  Olimpiad Specjalnych „Halembianka” wzięły udział drużyny z Rudy Śląskiej, a także Raciborza, Jastrzębia Zdroju, Rybnika, Żor, Tychów, Zabrza, Gliwic oraz Bogumiłki w powiecie częstochowskim. Rozgrywki przeprowadzone zostały w trzech lokalizacjach: hali MOSiR w Halembie, „Zgodzie” w Bielszowicach oraz rudzkim Aquadromie.


Komentarze