O jedną bramkę

04-03-2014, 11:00 Sandra Hajduk

Na ciężki teren wybrali się w sobotę (1.03.) szczypiorniści SPR-u Grunwaldu Ruda Śląska. Ich przeciwnikiem była drużyna zaplecza Mistrza Polski Vive II Kielce. Halembianie po zaciętej walce zdołali jednak odnieść jednobramkowe zwycięstwo.

Bardzo źle zaczęli to spotkanie ,,zieloni”, po czterech minutach przegrywali 5:2 a w siódmej minucie było już 7:3. Dopiero po dziesięciu minutach gry rudzianie wskoczyli na właściwe obroty i zaczęli odrabiać straty zdobywając cztery bramki z rzędu, nie tracąc przy tym ani jednej (10:9). W 23 minucie ekipa z Halemby doprowadziła do remisu 14:14, a chwilę później wyszła na pierwsze w tym meczu prowadzenie 14:15. Jednak niewykorzystane sytuacje sam na sam z bramkarzem lubią się mścić i dlatego na przerwę Grunwald schodził przegrywając 19:18.

Po zmianie stron w 35 minucie miejsce miał kolejny remis 20:20. Następne minuty to przewaga o dwie bramki raz z jednej, a raz z drugiej strony. Ostatni remis odnotowano w 47 minucie. Od tej chwili rudzianie przejęli prowadzenie i mimo nerwowej końcówki, w której ,,zieloni” nie wykorzystali trzech rzutów w stuprocentowych sytuacjach, a kielczanie z kontrataku trafiali w słupek, SPR Grunwald wygrał spotkanie 30:31.

Vive II Kielce – SPR Grunwald 30:31 (19:18)

SPR: Wolniaczyk, Drobisz - Kmieć 7, Lange 6, Kurzawa 4, Zarzycki 3, Płonka 3, Kowal 3, Gansiniec 3, Stogowski 1, Wodarski 1, Hartel, Piekarczyk, Waszak.

Trener: Marcin Księżyk

Źródło: SPR Grunwald