Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Wyścigi na wireckim torze

01-07-2019, 14:10 Agnieszka Lewko

Na torze przy ul. Kolberga w Wirku emocji nie brakowało.  W miniony weekend zawodnicy z całej Polski spotkali się tam na Eliminacjach Mistrzostw Polski modeli samochodów zdalnie sterowanych on - road elektrycznych i spalinowych, w których wzięło udział około 90 zawodników.

Rywalizacja na wireckim torze rozpoczęła się w piątek (28.06). W tym dniu zawodnicy spotkali się na treningach, natomiast w sobotę (29.06) odbyły się eliminacje, a w niedzielę (30.06) eliminacje i finały. W tym roku zawody rozegrane zostały na wymienionej nawierzchni.

- Rudzki tor jest już dość stary, ale zawody rozgrywa się na nim przepięknie. Jest to w tej chwili jeden z najlepszych torów w Polsce, taki tor z prawdziwego zdarzenia. Przyjeżdżają do nas często zawodnicy, którzy uczestniczą w zawodach rangi międzynarodowej i bardzo im się tu podoba. Cieszy nas też to, że w tym roku została wymieniona nawierzchnia asfaltowa na torze - podkreślił Krzysztof Wicher, jeden z organizatorów zawodów.

Zawody zostały rozegrane w następujących klasach: Klasy Elektryczne: E-10 TC Spec 17.5T, E-10 TC Kadet, E-10 Formuła, E-10 GT, E-10 TC Spec 13.5T. Klasy spalinowe: IC-8, IC-10, IC-8 40+. Niektórzy zawodnicy wystawili kilka modeli, co świadczyć może o tym, że modelarstwo jest coraz bardziej popularne.

- Cieszy nas to, że coraz więcej młodych ludzi zachwyca się modelarstwem i wyścigami. W ten sport włączają się dosłownie całe rodziny. Ja sam zacząłem interesować się modelarstwem, kiedy miałem piętnaście lat i ta pasja przetrwała i rozwijała się przez wiele lat, aż w końcu wciągnąłem w nią mojego syna i córkę. Znam też wiele rodzin, które startują w takich zawodach. Był jednak taki moment, że modelarstwo nie cieszyło się dużym zainteresowaniem, ale w ostatnim czasie to się zmieniło. Jest wielkie zainteresowanie wśród młodzieży i dzieci. Tą pasją zarażają ich rodzice. To jest dla nich bardzo interesujące zajęcie, które wciąga, bo to wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu, wśród fajnych ludzi, we wspaniałej atmosferze, który pozwala rozwijać swoją osobowość  - dodał organizator.


Komentarze