Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Niezbyt szczęśliwy sparing

20-02-2019, 13:02 GKS Grunwald Ruda Śląska

UKS Ruch Chorzów 2:1 Grunwald Ruda Śląska (1:0)

Sparing z UKS-em Chorzów mimo tego, że był zacięty, nie okazał się zwycięski dla Grunwaldu. W sobotnie (16.02) przedpołudnie w spotkaniu rozegranym w Chorzowie na „Kresach” Grunwald został pokonany przez juniorów UKS-u Ruchu 1:2.

Podopieczni Mateusza Karcza i Grzegorza Wagnera zdobyli bramkę do szatni strzałem przy słupku. Wcześniej jednak m.in. Patryk Twardoch trafił zza szesnastki w słupek, Daniel Babisz w sytuacji sam na sam posłał piłkę lobem obok dalszego słupka, a testowany środkowy pomocnik wślizgiem trafił w bramkarza. Po przeciwnej stronie Łukasz Kurpas wygrał pojedynek oko w oko z napastnikiem UKS-u, a kilka minut po przerwie Patryk Twardoch z rzutu wolnego ostemplował tym razem poprzeczkę, a dobitkę testowanego środkowego pomocnika wybił bramkarz. Do wyrównania doprowadził Wojciech Jankowski, który z rzutu wolnego z około 20 metrów wbił piłkę do bramki chorzowian. Remis 1:1 nie trwał jednak długo.  W 62. minucie zawodnik z Chorzowa lobem pokonał testowanego bramkarza. Do wyrównania mogli doprowadzić Patryk Twardoch, Wojciech Jankowski i Dawid Ogłoza, ale na przeszkodzie stawali bramkarz lub obrońcy. Ruch mógł także podwyższyć prowadzenie, jednak piłka po rykoszecie od obrońcy o centymetry minęła słupek.

1:0 Szurma, 44 min

1:1 Jankowski, 55 min (wolny)

2:1 Kryś, 62 min

GKS Grunwald Ruda Śląska: Kurpas (46. Zawodnik testowany 3) – Kowalczyk (20. Petrus), Ostrowski, Zawodnik testowany 1 (84. Botor), Chmielarski – Kozłowski, Babisz (65. Dolecki), Zawodnik testowany 2 (77. Podlacha), Ogłoza – Jankowski, Twardoch. Trener: Michał Szyguła.


Komentarze