Niewykorzystane sytuacje

26-06-2013, 22:50 Sandra Hajduk

Chociaż sytuacji ekipa z Rudy Śląskiej miała mnóstwo, to nie udało ich się zamienić na bramki i tak Wawel Wirek uległ przed własną publicznością Unii Dąbrowa Górnicza 0:2.

Początek spotkania to dużo gry w środku boiska. Jednak to gospodarze jako pierwsi doszli do groźnej sytuacji podbramkowej. Po uderzeniu Patryka Majnusza zdołał złapać futbolówkę bramkarz Unii. Zaledwie trzy minuty później goście, którzy po raz pierwszy weszli w pole karne Wawelu, zdołali umieścić piłkę w siatce. Trzech zawodników przeprowadziło akcję, która rozpoczęła się pod ich polem karnym – po przebiegnięciu z piłką niemal całego boiska jeden z nich wrzucił piłkę w pole karne, gdzie znajdowało się dwóch jego klubowych kolegów. Futbolówka przeleciała tuż obok jednego z nich, a następnie znalazła się pod nogami drugiego. Ten z okazji skorzystał i strzałem pokonał Gawlika. Najbliżej wyrównania gospodarze byli w 28 minucie, gdy po strzale z dystansu Patryka Majnusza futbolówka odbiła się od poprzeczki. Cztery minuty później po rzucie rożnym golkiper Unii zdołał przenieść piłkę nad poprzeczkę. Mimo kilku innych okazji Wawelu to goście schodzili na przerwę z jednobramkową zaliczką.

Druga połowa spotkania była w zasadzie kopią tej pierwszej. Mimo tego, że gospodarze dochodzili do lepszych okazji to gola zdobyć nie zdołali. Wynik na siedem minut przed końcem spotkania na 0:2 ustalił zawodnik Unii. Po rzucie rożnym Gawlik wypiąstkował piłkę tak, że zawodnik gości bez większych problemów umieścił futbolówkę w pustej bramce.

Wawel Wirek – Unia Dąbrowa Górnicza 0:2 (0:1)

Wawel Wirek: Gawlik - Buchcik, Grzywa, Wilczek, Piętoń - Deptuch (70' Żur), Kowalczyk, Kałużny G., Majnusz P. - Jaromin, Majnusz D.

Trener: Jarosław Zajdel