Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Niewykorzystane kontry

16-11-2013, 21:19 Sandra Hajduk

Wynikiem 15:21 zakończył się sobotni pojedynek Zgody Ruda Śląska z MTS-em Żory. Mecz przebiegł pod znakiem niewykorzystanych kontr bielszowiczanek.


Pierwsze minuty pojedynku nie zapowiadały takiego obrotu sprawy. Pięć minut po gwizdku rozpoczynającym grę bielszowiczanki po dwóch celnych trafieniach Dziółko i jednym Góral prowadziły 3:1. Po tym jednak gospodynie zaliczyły spory przestój. Nie były one w stanie przebić się przez dobrze spisującą się obronę przyjezdnych. Zadania nie ułatwiała im także bardzo dobrze broniąca Łakomska. Bielszowiczanki nie wykorzystywały nawet kontrataków. Punkty zdobywały w tej części gry rzadko. Ostatecznie na przerwę schodziły przegrywając siedmioma bramkami (7:14).


W drugiej odsłonie pojedynku gospodynie zdołały w ciągu 30 minut umieścić piłkę w siatce rywalek tylko osiem razy. W tym cztery razy punkty zdobywała grająca z kontry Sobota. Znów jednak większość z kontrataków przeprowadzanych przez szczypiornistki Zgody było niecelnych. Bielszowiczankom zdarzało się zgubić piłkę lub popełniać błąd kroków. Nie zdołały one umieścić piłki w siatce rywalek nawet wtedy, gdy te grały w podwójnym osłabieniu. To wszystko przekłuło się w porażkę w spotkaniu, które spokojnie można było wygrać.

 

Zgoda Ruda Śląska – MTS Żory 15:21 (7:14)

Zgoda Ruda Śląska: Brzeska, Ploch – Góral 2, Jarosz, Dziółko 2, Wojcik 1, Rolnik 1, Zelek, Maciejowska 4, Hodyjas, Branowska 1, Frątczak, Sobota 4.
Trener: Viktoria Flizikowska


Komentarze